Kripto Para

Hamster Coin Yorum ve Gelecegi

Hamster coin yorum özellikle de son yıllarda hem kripto para piyasasına olan ilginin artması hem de Elon Musk’ın söyledikleri ile merak edilen bir konu haline gelmiştir. Elon Musk’ın Hamster coin için yapmış olduğu sosyal medya paylaşımları da bu ilginin daha fazla artmasına neden olmuştur.

Hamster coin 2021 yılında kripto borsada işlem görmeye başlayan bir proje olmaktadır. Merkeziyetsiz bir yapısı bulunmaktadır. Ağ olarak ise Binance Smart Chain ağına ait bir yapısı bulunmaktadır. Meme belirtici olacak şekilde tasarımı bulunmaktadır. Böylelikle de dünyanın her yerinde kullanılmaya uygun hale gelmiştir. Kripto piyasasında ise son yıllarda hızlı bir şekilde büyüyen bir yapısı bulunmaktadır. Kısaltılmış hali ise HAM olmaktadır. 

Hamster coin amacı kripto borsa ile yatırım yapan kullanıcılarının piyasalarda oluşabilecek olumsuz dalgalanmalardan etkilenmemek ve finansal özgürlüklerini sağlamak olmaktadır. HamsterSwap adı verilen bir borsa platformu açma gibi şirketin hedefleri de bulunmaktadır. Bu hedefi gerçekleştirmesi durumunda ise HamsterSwap sayesinde HAM olmak üzere birçok kripto parayı alım-satım işlemlerini gerçekleştirmek mümkün hale gelmektedir. 

Dar Coin Nedir? Hakkında yeni yazımız yayında

Hamster Coin Avantaj ve Dezavantajları

Hamster coin avantaj ve dezavantajları özellikle de popüler olmaya başladıkça araştırılan bir konu haline gelmiştir. Çünkü birçok kripto para yatırımcıları araştırma yapmadan yatırım yapmamaktadır. Piyasada ki diğer coinlere göre avantajlarını ve dezavantajlarını değerlendirmek ise oldukça önemlidir. 

Hamster yani HAM coin piyasada bulunan diğer meme coinlere göre yatırımcılar tarafından daha fazla olumlu yorum almaktadır. Özellikle de Elon Musk’ın yapmış olduğu sosyal medya paylaşımlarından sonra bu durum ortaya çıkmıştır. Paylaşımlar ile de yatırımcılar bilmelidir ki ani çıkışlar ya da ani yükselmeler ile karşılaşmak mümkündür. 

Binance Smart Chain ağında bulunan meme belirteçleri arasında güvenirlilik açısından oldukça yüksek bir orana sahiptir. Bu anlamda da Pancake Swap, Hotbt, Probit Global ve MEXC gibi güvenilir borsalarda işlem görmektedir. 

Hamster coin popülerliği ve reklama dayalı bir proje olmaktadır. Bu anlamda da projenin sürekli olarak popüler kalması oldukça zor olmaktadır. Yukarıda da bahsedildiği gibi sert düşüşler yaşamak bazı durumlarda kaçınılmaz olabilmektedir. Genele göre de bu yüzden riskli bir proje olması mümkündür. 

HAM coinler genellikle reklama dayalı bir pazarlama stratejisi olmasından dolayı hızlı yükselebilen bir yapısı bulunmaktadır. Bundan dolayı da yapılacak olan bir pazarlama yöntemi ile yüksek kazançlar elde edilmesini sağlamaktadır. Böylelikle de yatırımcı çekmekte çok fazla zorlanmamaktadır. Ancak bu tarz durumlar da coinlerin risk oranını yükseltmektedir. Bundan dolayı da Hamster Coin’e yatırım yapılması durumunda yatırımcıların ekstra dikkatli olmaları gerekmektedir. 

Hamster Coin Ne Kadar?

Hamster coin ne kadar sorusu yatırımcılar tarafından merak edilen bir konu olmaktadır. 12 Şubat 2024 tarihi itibari ile 1 HAM coin 0.000000001678 USD işlem görmektedir. Bu verilen ise gün içersinde değişkenlik göstermektedir.  İşlem hacmi ise 24 saatlik bir süreçte 1,81 milyon olmaktadır. Piyasa değeri 4. Milyon olmaktadır. 

Hamster Coin Nasıl Alınır?

Hamster coin yatırımı yapmayı düşünen birçok kişi Hamster coin nasıl alınır sorusunu araştırmaktadır. Kripto borsasında Türkiye de en çok kullanılan uygulamalardan biri olan Binance ilk akla gelen yerlerden biri olmaktadır. Ancak Binance platformunda şuan listede yer almamaktadır. Coinmarket cap üzerinden araştırma yaparak satın alabileceğiniz merkezi borsaları görüntülemek mümkündür. 

Satın alma yöntemlerinden biri olan merkeziyetsiz borsa yani DEX kullanmak mümkündür. Bunun için ise kripto borsa cüzdanınızı merkeziyetsiz bir borsa hesabına bağlamak yeterli olmaktadır. Bu aşamada da Binance hesabını kullanabilmek için yapılacak adımlar şu şekilde olmaktadır.

  1. Binanca da BNB Chain Ağı üzerinden kullanılabilecek birçok kripto cüzdanı bulunmaktadır. En fazla ENTEGRE haline gelmiş olan cüzdan ise Trust Wallet cüzdanı olmaktadır. Masaüstü bilgisayar kullanımı durumunda Chrome uzantısından bu işlemi yapmak mümkündür. Ancak mobil cihazlar üzerinden yapılması durumunda Google Play veya İOS App Store üzerinden cüzdanı indirmek yeterli olmaktadır. 
  2. Cüzdan indirildikten sonra ise uzantı üzerinden kayıt işlemlerinin yapılması gerekmektedir. Kayıt işlemleri esnasında kişisel bilgilerin eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurulması gerekmektedir. Bunun yanı sıra da kurtarma cümlesini ve cüzdan adresi mutlaka farklı bir yerde not edilmelidir. Hem güvenlik açısından hem de giriş aşamalarında daha sonrasında bu adres kullanılmaktadır. 
  3. Cüzdan kullanımı tamamlandıktan sonra ise Binance hesabına giriş yapılmaktadır. Buradan da BNB satın alma işleminin yapılması gerekmektedir. Bu aşamada nasıl BNB alınır bilinmiyorsa ufak bir araştırma ile işlemi yapmak mümkündür. 
  4. BNB satın alma işlemi tamamlandıktan sonra ise cüzdana giriş yapılmalıdır. Cüzdan üzerinden Çekim seçeneğine tıklanarak gerekli bilgilerin eksiksiz doldurulması gerekmektedir. BNB Chain Ağı seçildikten sonra ise cüzdan adresini ve transfer edilecek olan miktar girilmelidir. Çekim tuşuna basıldıktan sonra ise Trust Wallet cüzdanına yapılan işlemin geçmesi beklenmelidir. 
  5. İşlem tamamlandıktan sonra ise Trust Wallet cüzdanı üzerinden istenilen DEX’e bağlama işlemi yapılmalıdır. 
  6. Cüzdana atılan BNB ile belirlenen oran da Hamster coin seçerek satın alma işlemini tamamlanması gerekmektedir.
  7. Hamster satın alma işlemi yapıldıktan sonra cüzdanda görünmüyorsa coininakıllı sözleşme adresinden bulmak gerekmektedir. Bulduktan sonra ise adres kopyalanarak ilgili alana yapıştırılmalıdır. Bu aşamada da resmi sözleşme adresinin alındığından emin olunması gerekmektedir. 
  8. Bu işlem de tamamlandıktan sonra Hamster Coin alma işlemi kısa bir süre içerisinde tamamlanmış olmaktadır. 

 

UYARI:  İçerikte bulunan bütün bilgiler, yorumlar ve beklentiler yatırım danışmanlığı kapsamında yer almamaktadır. Bundan dolayı bu bilgiler ışığında yatırım karar verilmesi beklenmedik sorunlar ile karşılaşılmasına neden olabilmektedir. Yazıdaki hiçbir içerik yatırım tavsiyesi değildir. 

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu