Teknoloji

Hogwarts Legacy yine ertelendi

Şimdi oyun PC'ler, PlayStation 4, Sony PlayStation 5, Xbox One ve Xbox Series X ve S oyun konsollarına 10 Şubat 2023'te gelecek.

Avalanche Software’in Harry Potter destanının ön kitabı Hogwarts Legacy yine ertelendi. Oyun stüdyosu, oyunun sosyal medya sayfasındaki bir güncelleme ile Hogwarts Legacy’nin 10 Şubat 2023’te geleceğini duyurdu. Lansman sırasında oyun kişisel bilgisayarlarda, Sony PlayStation 4, Sony PlayStation 5 , Microsoft’ta mevcut olacak. Xbox One ve Xbox Series X ve S oyun konsolları. Şirket, yaklaşmakta olan oyunun Nintendo Switch’te ne zaman satışa sunulacağını açıklamazken, Nintendo Switch lansman tarihinin yakında açıklanacağını söyledi. 

hogwarts

Hogwarts Legacy’nin ilk kez ertelendiğini belirtmekte fayda var. Avalanche Software, oyunu 2020’nin sonlarına doğru duyurdu. O sırada şirket, oyunun 2021’de çıkacağını söylemişti. Ancak Warner Bros, Hogwarts Legacy’yi 2022’ye kadar erteledi. Legacy, kişisel bilgisayarlara, Nintendo Switch, Sony PlayStation 4, Sony PlayStation 5, Microsoft Xbox One ve Microsoft Xbox Series oyun konsollarına ‘tatil’ 2022’de gelecek. Ancak şimdi oyun bir kez daha ertelendi. Şirket lansman tarihini açıklarken, Switch kullanıcıları oyuna erişimde daha fazla gecikmeyle karşı karşıya kalacak.

Cache Nedir?

Hogwarts Mirası

Oyun söz konusu olduğunda, Hogwarts Legacy, ilk olarak Harry Potter serisinde tanıtılan, dünyada geçen sürükleyici, açık dünya aksiyon RPG’sidir. Oyun 1800’lerde geçiyor oyuncunun karakteri, büyücülük dünyasını parçalamakla tehdit eden eski bir sırrın anahtarını elinde tutan bir öğrenci. “Artık aksiyonun kontrolünü elinize alabilir ve büyücülük dünyasındaki kendi maceranızın merkezinde olabilirsiniz. Mirasınız, ondan yaptığınız şeydir” diyor şirket.

Oyunda yeni profesörler, öğrenciler, kötüler, akıl hocaları ve yaratıklar ve hayaletler var. Ayrıca diğer şeylerin yanı sıra goblinler, Hogsmeade ve Yasak Orman’ı da içerir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu