Teknoloji

Huawei P20 Lite Güç Tasarrufu Kapatma Nasıl Yapılır?

Huawei P20 Lite güç tasarrufu kapatma özelliği sayesinde cihazınızın şarj ömrünü uzatabilirsiniz. Dünyanın birçok yerinde kullanıcı memnuniyetine ulaşmış, telekomünikasyon firmaları arasında yer alan Huawei markası giderek daha fazla kullanıcıya ulaşmayı başarmıştır. Pek çok özelliği bir arada barındıran telefon modelleri ile beğeni alan marka, telefonda bulunan ek özellikleri ile de kullanıcılardan her dönemde tam not alır.

 

 

Ürettiği telefon modelleri arasında Huawei P20 Lite model akıllı telefon da yer alan marka, bu modelde;

  • Full HD Plus çözünürlüğü,
  • 64gb hafızası,
  • 5,84 inç ekran boyutu
  • Ve yüz tanıma teknolojisine sahip Android işletim sistemi

Gibi ek özellikleri kullanıcıların beğenisine sunar.

Huawei P20 Lite Güç Kapatma Özellikleri

Sahip olduğu özellikler ile öne çıkan Huawei P20 Lite hakkında en çok merak edilen konulardan biri de Huawei p20 Lite güç kapatma özellikleri nasıl yapılır sorusudur. Elektronik tüm cihazlarda bulunan ve cihazların açılıp kapanmasını sağlayan tüm düğmelere güç düğmesi adı verilir. Telefonda bulunan güç düğmeleri birçok işlevin yerine getirilmesini sağlar. Telefon güç düğmelerinin basılı tutma süreleri ile yapılacak işlemler arasında seçim yapılabilmektedir.

Huawei P20 Lite Güç Kapatma Yöntemleri

Huawei P20 Lite güç kapatma nasıl yapılır sorusuna şu seçenekler ile yanıt bulabilirsiniz;

  • Huawei p20 Lite Cihaz açma ve kapatma

Huawei p20 Lite telefonunuzu kapatmak istediğinizde cihazınızın güç düğmesine birkaç saniye basılı tutmanız yeterli olacaktır. Ardından çıkan ekrandan önce kapat sekmesi ardından da kapatmak için dokun sekmesi seçilmelidir.

Kapalı olan cihazınızı açmak için elinizde bulunan Huawei p20 Lite telefonunuz titreyip ekranda logo görünene kadar birkaç saniye güç düğmesine basılı tutmak yeterli olacaktır.

  • Huawei P20 Lite cihaz yeniden başlatma

Cihazın bazı sorunlarla karşılaştığı durumlarda ya da ön belleği silmek, cihazı ideal konumda tutabilmek amacıyla belirli periyotlarla cihaz yeniden başlatma işlemi yapmak gerekir. Bunun için Huawei P20 Lite akıllı telefonun güç düğmesine yaklaşık olarak 5 saniye kadar basılı tutulmalıdır. Ardından çıkan ekrandan önce yeniden başlat seçeneği daha sonra çıkan sekmeden de yeniden başlatmak için dokun sekmesi seçilmelidir.

  • Huawei P20 Lite cihaz zorla başlatma

Huawei P20 Lite telefonunuzun çalışmadığı ya da normal şekillerde kapanmadığı durumlarda zorla yeniden başlatma işlemine ihtiyaç duyabilirsiniz. Bunun için cihazınızın güç düğmesine minimum 10 saniye kadar basılı tutarak işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

 

 

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu