Kripto Para

Huobi, Latin Amerika Kripto Borsası Bitex’i Satın Aldı

Huobi, Latin Amerika Kripto Borsası Bitex’i Satın Aldı

 

 

Huobi Perşembe günü yaptığı açıklamada, Çinli kripto borsası Huobi’nin bölgedeki varlığını genişletmek için Latin Amerika kripto borsası Bitex’i satın aldığını söyledi.

  • Huobi, yaptığı açıklamada , Bitex’in değişim platformunu küresel platformuyla entegre etmeyi planladığını söyledi . Bitex CEO’su Francisco Buero, CoinDesk’e yaptığı açıklamada, Bitex’in Latin Amerika’daki mevcut adı ve yönetim ekibi altında çalışmaya devam edeceğini söyledi.
    huobi, latin amerika kripto borsası bitex'i satın aldı
    huobi, latin amerika kripto borsası bitex’i satın aldı
  • 2014 yılında kurulan Bitex, Arjantin, Şili, Paraguay ve Uruguay’da faaliyet göstermektedir. Buero’ya göre, Peru’da operasyonlara başlamak üzere ve “yakında” açıklanmayan diğer Latin Amerika ülkelerine yayılmayı planlıyor. Brezilya’yı şimdilik bu ülkeler listesinden çıkardı.
  • Buero, 200.000’den fazla açık hesapla Bitex’in bireylere, yüksek net değerli müşterilere ve kurumsal müşterilere hizmet verdiğini söyledi.

İlginizi çekebilir: NFT ‘de Kara Para Aklama Olayları Artış Gösteriyor.

 

  • Şubat ayında Huobi , kripto ile ilgili işlemlerde yerel bir yasağa uymak için Çin’deki işini kapattıktan sonra ABD pazarına yeniden girmeyi planladığını söyledi. Şirketin kurucu ortağı Du Jun , geçtiğimiz Eylül ayından Aralık ayına kadar Huobi’nin gelirinin yaklaşık üçte birini kaybettiğini söyledi .

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu