Kripto Para

Huobi Kurucusu Çoğunluk Hissesini 3 Milyar Dolar Değerlemeden Satmak İçin Görüşmelerde

Büyük kripto borsası Huobi Global'in kurucusu Leon Li'nin, borsadaki çoğunluk hissesini satmak için FTX ve TRON kurucusu Justin Sun ile ön görüşmeler yaptığı bildirildi.

Huobi Kurucusu Çoğunluk Hissesini 3 Milyar Dolar Değerlemeden Satmak İçin Görüşmelerde

Anlaşma, kripto endüstrisindeki en büyüklerden biri olabilir ve Li’yi yaklaşık 3 milyar dolarlık bir öz sermaye değerlemesiyle 1 milyar doların üzerinde netleştirir.

Huobi Kurucusu 1 Milyar Dolarlık Çıkışı Bekliyor

Huobi’nin kurucusu Leon Li’nin borsanın yaklaşık %60’ını satmak için yatırımcılarla görüşmelerde bulunduğu bildiriliyor.

Cuma günü Bloomberg raporuna göre , dünyanın en büyük kripto para borsalarından biri olan Huobi Global’in kurucusu, şirketteki çoğunluk hissesini satmak için rakip kripto borsası FTX ve TRON’un kurucusu Justin Sun da dahil olmak üzere birden fazla yatırımcıyla görüşmelerde bulundu. Konuya aşina olan kişilere atıfta bulunan Bloomberg , Li’nin yaklaşık 2 milyar ila 3 milyar dolar arasında bir değerleme istediğini ve bu da satıştan kişisel olarak yaklaşık 1 milyar dolar kazanabileceği anlamına geldiğini söyledi. Eğer sonuçlandırılırsa, anlaşma kripto endüstrisindeki en büyük satın almalardan birini işaretleyebilir. 

Seyşeller merkezli Huobi, ülke geçen yıl kripto para birimlerini yasaklamadan önce Çin’in en büyük kripto para borsasıydı. Yasağın ardından gelirlerine önemli bir darbe almasına rağmen , borsa sektördeki en büyüklerden biri olmaya devam etti ve günlük yaklaşık 1,1 milyar dolarlık işlem hacmi kaydetti. Bu, şu anda yaklaşık 19 milyar dolar değerinde olan ABD merkezli Coinbase’in günlük işlem hacminin yaklaşık yarısı.

huobi kurucusu çoğunluk hissesini 3 milyar dolar değerlemeden satmak i̇çin görüşmelerde: rapor

Bir Huobi sözcüsünün Bloomberg’e , Li’nin satış hakkında birkaç kurumsal yatırımcıyla görüştüğünü doğruladığı bildirildi . “Yeni hissedarların daha güçlü ve becerikli olacağını ve Huobi markasına değer vereceklerini ve Huobi’nin büyümesini sağlamak için daha fazla sermaye ve enerji yatırımı yapacaklarını umuyor” dediler. Aksine raporlara rağmen, TRON kurucusu Justin Sun , satışla ilgili olarak Li ile ilişki kurmayı reddetti .

Binance Nasıl Kayıt Olunur 2022

Huobi’nin tokeni HT , kazançlarının bir kısmını silmeden önce haberlerde yaklaşık %25 artışla 4.48$’dan 5.46$’a yükseldi. CoinGecko verilerine göre , HT şu anda Mayıs 2021’deki tüm zamanların en yüksek fiyatı olan 39.66$’dan yaklaşık %86,7 düşüşle 5,30$ civarında işlem görüyor.

Açıklama: Yazma sırasında, bu parçanın yazarı ETH’ye ve diğer birkaç kripto para birimine sahipti.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu