Kripto Para

Huobi Vadeli İşlemleri, ayı piyasasını sürmek için kripto türev ürünleri paketi sunuyor

Huobi Dünyanın en büyük kripto para birimi Bitcoin’in fiyatı, iki yılın en düşük seviyesini test etmek için bu ay 18.000 ABD dolarının altına düştü. Son birkaç gün içinde hafifçe 21.000 ABD Dolarına geri dönmesine rağmen, bu rakam geçen yıl Kasım ayında gözlemlenen 69.000 ABD Doları’lık zirveden çok uzak.

CoinMarketCap verilerine göre , 20 Haziran’da küresel kripto para birimlerinin toplam piyasa değeri, en yüksek 2,97 trilyon ABD dolarından yaklaşık 845 milyar ABD dolarına düştü – başka bir deyişle, yaklaşık 2,1 trilyon ABD doları kaybedildi. Perspektif için, bu yaklaşık olarak Apple’ın toplam piyasa değeridir. 

huobi

BTC fiyatındaki düşüş, pazarlık avcıları için nadir bir fırsat sunuyor mu? Bazı analistler, önceki ayı piyasalarında gözlemlenen olaylara dayanarak Bitcoin fiyatının tüm zamanların en yüksek seviyesinden %80’den fazla düşebileceğine inanıyor ve bu da nihai fiyatın 13.800 ABD Doları kadar düşük olduğunu gösteriyor.

Gerçekten de, Bitcoin fiyatı 40.000 ABD Dolarından 30.000 ABD Dolarına düştükten sonra tüccarlar tarafından “kısa gitme” çağrıları arttı. Ancak bir ayı piyasası, kısa sürse bile sağlıklı ticaret karlarını garanti etmez. Aksine, değişken piyasa koşulları, gerekli dikkat gösterilmediği takdirde tüccarların dibe vurabileceği anlamına gelir. O halde, bir ayı piyasası sırasında türev ürünleri ticareti yaparken kaçınılması gereken yaygın tuzaklar nelerdir? 

  • Uygun bir pozisyon açın

Türev işlemlerle ilgili deneyimi olmayan acemiler için, tüm net değerinizi içeren ağır bir pozisyonla açmanız tavsiye edilmez. Türev işlem ticareti, spot ticaretten çok daha yüksek bir risk taşır ve büyük bir pozisyon açmak riski artırır. Bunu yapmak, ateşin etrafında tam gaz deposuyla dolaşmakla aynı şey olurdu. Şiddetli yıkım olabilir ve bu hızlı bir şekilde gerçekleşebilir.

  • Düşük kaldıraç kullanın

Daha yüksek kaldıraç, yüksek getiri için daha az yatırım yapabileceğiniz anlamına gelir. Bununla birlikte, risk aynı zamanda büyütülür. Fiyat tahmininiz yanlış giderse, ortaya çıkan kayıp da kaldıraç olarak kullanılacaktır. Piyasada yeni olan yeni başlayanlar aşırı açgözlü olmamalıdır – düşük kaldıraç, gitmenin yoludur.

  • Yeterli marjı hazırlayın 

Jeton marjlı vadeli işlemleri veya takas ticaretini tercih eden kullanıcılar, dayanak varlıklarını gerektiğinde artırabilecekleri bir sözleşme seçmelidir. Marj eklenememesi, pozisyonlar tasfiye edilirken çaresizce izlenebileceği anlamına gelir. Kısa pozisyon altında varlığın fiyatı sürekli artarsa, marjın eklenmesi gerekecektir, bu da tüccar için daha yüksek bir maliyete eşittir.

  • Güvenilir bir vadeli işlem borsası seçin

Ayı piyasasında güvenilir bir vadeli işlem borsası seçmek, varlık güvenliği ve sistem işlemleri hakkında asla endişelenmemeniz gerektiğini gösterir. İstikrarlı bir borsa, son derece değişken bir piyasa sırasında sizi gereksiz tasfiyelerden de koruyacaktır. Gelişmiş risk kontrol sistemlerine ek olarak, genellikle gelişmiş profesyonel işlevlere sahiptirler ve kullanıcıların ayı piyasası sırasında bile fiyat oynaklığından yararlanmalarını sağlar. 

Neden Huobi Vadeli İşlemleri? 

Gelecek, Takaslar ve Seçilebilecek Seçenekler

Huobi Vadeli İşlemleri, USDT marjlı vadeli işlemler, madeni para marjlı vadeli işlemler, USDT marjlı takaslar ve madeni para marjlı takaslar dahil olmak üzere bir dizi kripto türev ürünleri sunar. Vadeli işlem sözleşmelerinin bir teslim tarihi varken, takas sözleşmelerinin yoktur. USDT marjlı sözleşmeler, marj olarak stabilcoin USDT’yi kullanırken, jeton marjlı sözleşmeler marj olarak jeton kullanır. Her ikisinin de avantajları vardır – kullanıcılar tercihlerine göre bunlardan birini seçebilir. 

huobi 1 1

Platform ayrıca, türev garantilerini bu yılın başlarında Huobi Options olarak yeniden markalaştırdı ve tüccarlara ek riskten korunma ve arbitraj fırsatları sundu. Huobi Opsiyon tüccarları, önceden veya belirli bir tarihte önceden belirlenmiş bir fiyattan bir varlık alıp satabilir. 

Yukarıdaki sözleşmelerin tümü, kullanıcıların, varlığın kendisinden çok daha düşük bir maliyetle gelir için dayanak varlığın gelecekteki fiyat hareketleri hakkında spekülasyon yapmalarına veya mevcut pozisyonlarının maruz kaldığı riskten korunmalarına olanak tanır.

Platform, bu sözleşmeler için DeFi, GameFi, NFT, depolama ve daha fazlasını kapsayan 110’dan fazla varlık listeledi.

Olağanüstü durumlarla başa çıkmak için güvenli ve sorunsuz sistem

Huobi Vadeli İşlemler sistemi şimdi V7.0.6’ya yükseltildi ve sipariş verme yanıt hızı iki katına çıkarılarak sistemin özellikle sürekli değişen piyasa koşullarıyla başa çıkması için verimliliği büyük ölçüde artırıldı. Huobi, kullanıcıların varlık güvenliğine büyük önem vermektedir. Örneğin, platform, sıcak ve soğuk cüzdan ayrımı, çoklu imza, profesyonel dağıtılmış mimari ve anti-DDOS saldırı sistemi gibi birden çok yöntemle kullanıcıların varlıklarını korur. 

Üç fazlı tasfiye sistemi

Huobi Future’ın yönetim ve personelinin çoğunluğu önde gelen yatırım bankalarından gelmektedir ve türev ürünler konusunda kapsamlı deneyime sahiptir. Platform, kuruluşunun ikinci yılında, kullanıcıların ani, zorunlu tasfiyelerden kaçınmasına yardımcı olan üç aşamalı tasfiye koruma mekanizmasını tanıttı:

  1. Tasfiye tetiklenmek üzereyken, sistem önce varlığın tüm açık emirlerini iptal eder;
  2. Teminat oranı hala ≤0 ise, aynı sözleşmelerin uzun ve kısa pozisyonları birbiriyle doldurulur;
  3. Teminat oranı hala ≤0 ise likidasyon tetiklenecek ve sistem pozisyonu bir miktar azaltacak;
  4. Tasfiye tetiklendiğinde ekstra ücret talep eden diğer platformların aksine, Huobi Vadeli İşlemleri sıfır tasfiye ücreti alır.

İlginizi Çekebilir: Telegram Premium duyuruldu

Ayrıca platform, tasfiye sırasında tasfiye referans fiyatını belirlemek için unsurlardan biri olarak EMA endeksinin hareketli ortalamasını kullanır. Hem EMA endeksinin hareketli ortalaması hem de en son fiyattan hesaplanan marj oranı sıfırdan küçük veya sıfıra eşit olduğunda, kullanıcının pozisyonu tasfiye edilir. Bu, anormal fiyatların neden olduğu likidasyonun ve tetiklenebilecek müteakip likidasyonların önlenmesine yardımcı olabilir.

Lansmanından bu yana sıfır geri alma

Huobi Futures, sigorta fonu pozitif olduğunda geri almanın tetiklenmeyeceğine söz veriyor. Huobi Vadeli İşlemleri kapsamındaki tüm sözleşmeler, 2018’deki lansmanından bu yana sıfır geri alma rekoru kırdı. 

Profesyonel özellikler

Deneyimli tüccarlar için, profesyonel ticaret özellikleri yalnızca zamandan tasarruf etmekle kalmaz, aynı zamanda tüccarların daha azıyla daha fazlasını yapmalarını sağlar. Huobi Vadeli İşlemleri, şebeke ticareti, takip eden durdurma, “bir üreticiyi takip et” ve “alıcı” gibi bir dizi özelliği tanıttı; bunlar, kullanıcıların zamandan ve emekten tasarruf ederken daha gelişmiş stratejiler yürütmelerini sağlar.

Sonuç olarak

Boğa piyasaları bir gecede oluşmaz, ayı piyasaları da olmaz – toparlanmalar sürekli olacaktır. Mevcut iç ve dış ortamlar kısa bir süre içinde kriptoyu kurtaramazken, kripto pazarının uzun vadeli geleceğine hala güvenebiliriz.

Teknoloji, uygulamalar veya yetenekler olsun, kripto endüstrisi yetenekle ve potansiyel olarak her zamankinden daha fazla gelişiyor. Mevcut ayı piyasası, yalnızca gelişmekte olan kripto projeleri için bir test ortamı olarak hizmet etmekle kalmıyor, aynı zamanda uygulayıcıların düşünmesi ve öğrenmesi için iyi bir fırsat sunuyor. Fırsatlar ve getiriler, bu kasvetli ortamda döngüyü takip eden, rasyonel ticaret yapan ve ısrarla öğrenenleri ödüllendirecektir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu