Kripto Para

İçerik Oluşturucular NFT’lerini Facebook’ta Görüntüleyebilecekler

NFT 29 Haziran’da Meta’nın teknik program yöneticisi Navdeep Singh, sosyal medya kanallarında, başlangıçta belirli bir içerik oluşturucu grubuna sunulacak olan Facebook’un yeni NFT PFP özelliğine bir bakış attı. PFP, NFT alt kültüründe yaygın olarak kullanılan ve “kanıt için resim” veya “profil resmi” anlamına gelen kısaltmadır.

Singh’in gönderisinde gösterildiği gibi , kullanıcılar PFP jetonlarını bir fotoğraf galerisindeymiş gibi gösterebilecekler. Onlara tıklamak, tüm ayrıntılarını görüntülemek için yeterli olacaktır.

facebook'un yeni nft özelliğini gösteren tweet.

Facebook Parmaklarını Web’e Sokuyor3

Bir Facebook sözcüsü , haber çıkışı Techcrunch’a NFT destek hizmetinin tam entegrasyona ulaşmasının zaman alacağını söyledi. Ayrıca, hizmet başlangıçta küçük bir grup içerik oluşturucunun kullanımına sunulan yalnızca ABD’ye özel bir özellik olarak piyasaya sürülecek.

Ayrıca sözcü, Meta’nın şu anda diğer sosyal medyada NFT’yi uygulamak için çalıştığını söyledi. Bu, Whatsapp, Facebook ve Instagram’ı NFT dostu yapar – veya en azından Twitter tarafından zaten sağlananlara benzer özelliklerle.

nft
twitter tarafından tanıtılan nft pfp özelliği. resim: twitter

İki haftadan kısa bir süre önce META CEO’su Mark Zuckerberg , içerik oluşturucuların koleksiyonlarını takipçileriyle paylaşabilmeleri için şirketin Instagram’da daha fazla NFT uyumluluk testi üzerinde çalıştığını duyurdu .

O sırada Meta’nın Ethereum ve Polygon üzerinde çalışan NFT’ler için destek geliştirmeye odaklandığını belirtti. Ancak, Facebook ile entegrasyon gerçekleştiğinde Flow ve Solana dahil olmak üzere diğer blok zincirlerini destekleme planlarının sinyalini verdi.

Silinen Dosyaları Kurtarma

NFT’lere Meta ve Zuckerberg Bahsi

CryptoPotato’nun kısa süre önce bildirdiği gibi , Meta, NFT dünyasına girişini, Instagram platformunda değiştirilemez tokenler için ilk uyumluluğu sunduğu Mayıs ayı başlarında yaptı.

O zamanlar şirket, Spark AR artırılmış gerçeklik teknolojisi ile dijital sanat sahnesini fiziksel dünyaya bağlamayı amaçlıyordu. Bu, sanat eserinin fiziksel mekanlarda izdüşümünü sağlayacaktır. Ayrıca, içerik oluşturuculardan NFT’lerini Facebook platformuna yüklemek için herhangi bir ücret alınmayacaktır.

Zuckerberg, merkezi bir şirket olmasına rağmen, şimdi Meta olan Facebook’un, Web3’ün benimsenmesi sürecinin tamamını hızlandırmak istediğini birkaç kez açıkça belirtti. Genç girişimci, özellikle teknolojinin ana akım kullanıcılar arasında ne kadar popüler hale geldiğini göz önünde bulundurarak, vizyonunu gerçekleştirme yolunda başlamanın en iyi yolunun NFT’ler olduğuna inanıyor.

Dolayısıyla kripto para birimleri ve NFT’ler şu anda düşüş bölgesinde olsa da, Meta tamamen sosyal ağların ve meta verinin geleceği ile ilgili. Ve bu geleceğin dijital dünyasında, karşılıksız tokenlar kilit bir rol oynayacak.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu