Yazılım

İcloud Giriş

iCloud Giriş Nasıl Yapılır?

İcloud Giriş,iPhone ve iPad kullanıcıları tarafından en fazla araştırılan konulardan biri iCloud giriş nasıl yapılır, iCloud nedir ve nasıl kullanılmaktadır tarzında sorular olmaktadır. Apple tarafından geliştirilen bu platformun milyonlarca kullanıcı tarafından aktif bir şekilde kullanabilir olması bu platforma olan ilgiyi arttırmaktadır. Bu yazımızda Apple tarafından 2011 yılında piyasaya sürülen iCloud, şu anda 800 milyona yakın kullanıcı sayısına göre ulaşan oldukça popüler bir uygulamadır. Bu uygulamada fotoğraflar, notlar, parola, dosyalar ve diğer verilerinizi bulut depolama sistemi içerisinde güvenli bir şekilde saklanmaktadır. Peki, iCloud giriş nasıl yapılır hadi birlikte öğrenelim.

icloud giriş
icloud giriş

iCloud Nedir?

6 Haziran 2011 yılında Apple firması tarafından kullanılan tanıtılan bu uygulama güvenli bir bulut depolama sistemidir. Ancak bu uygulamayı kullanabilmeniz için Apple kimliğinizle giriş yapmanızı istemektedir. Yani iCloud uygulamasını yapmak için ilk başta Apple kimliğiniz kullanarak giriş yapmanız ardından iCloud ile beraber istediğiniz uygulamaları açmak ya da kapatmak istediğiniz zaman iCloud özelliklerini seçmeniz gerekmektedir. Bu ayarları yaparak her bir aygıta özelleştirme işlemi kolayca yapabilirsiniz. Windows için iCloud’u kullanarak veya bir web tarayıcısı üzerinden iCloud.com’a giderek iCloud’da saklamak istediğiniz bilgilere Windows bilgisayarı kullanarak da erişim sağlayabilirsiniz.

iCloud, Apple firması tarafından kullanıcıları için oluşturduğu bir sanal orta depolama alanı olarak bilinmektedir. Apple iCloud, Apple markasının olduğu cihazlar içerisinde bulunan dosyaları, fotoğrafları, notları ve diğer belgeleri saklamanıza ve istediğiniz her yerden kolayca yeniden erişim sağlamanıza yardımcı olmaktadır. Kullanıcıları için 5GB iCloud alanı ücretsiz olarak sunan Apple, daha fazla depolama ihtiyacı olan kişilere ise depolama alanı ücretli bir şekilde ayarlamaktadır. Bu şekilde hem Apple cihazlarınızda daha fazla veri tutup ömrünün kısalmasına engel olmakta hem de iCloud uygulamasına diğer cihazlar üzerinden de erişebilmesine yardımcı olmaktadır. Bu kadar faydalı bir uygulamaya giriş nasıl yapılmakta yani iCloud Giriş nasıl yapılır bu yazımızda size açıklamaya çalıştık.

iCloud Girişi Nasıl Yapılmaktadır?

iCloud uygulamasına diğer cihazlar üzerinde de giriş yapabilirsiniz. Dilediğiniz yerden kullanabileceğiniz bu uygulama vardır. Bu yazımızda iCloud giriş işlemlerini tüm cihazlardan nasıl yapabileceğinizi açıklayacağız.

İnternet Kullanarak iCloud Girişi Nasıl Yapılır?

Web sitelerini kullanarak iCloud giriş işlemlerini yapabilmeniz için Windows veya Chromebook işletim sistemi olan bilgisayarlar üzerinden tüm internet tarayıcılarından kolayca yapabilirsiniz. Yapmanız gereken ise adres çubuğuna www.icloud.com yazarak internet sitesine girmeniz gerekmektedir. Karşınıza Apple kimliği ve şifresini girmenizi isteyen bir ekran çıkacaktır. Bilgilerinizi bu ekrandan yazarak işleme devam edin, eğer 2 faktörlü doğrulama kullanıyorsanız belirttiğiniz cep telefonunuza bir doğrulama kodu gönderilir. Boşluklara bu kod girildikten sonra iCloud giriş işlemi başarılı bir şekilde girmiş olursunuz.

iCloud Girişi MAC Bilgisayarınızda Ayarlama

iCloud uygulamasını MAC markalı bilgisayarınızda giriş işlemi yapabilmek için şunları yapmalısınız. MacOS Ventura: Apple menüsü, sistem ayarları seçmelisiniz. Önce kenar çubuğunun üst kısmında yer alan (adınız) öğesini sonra da sağdaki iCloud’u tıklamanız gerekmektedir. Eğer adınızı göremiyorsanız “Apple Kimliğinizle Giriş” yapın kısmına tıklayarak da yapabilirsiniz. macOS 12 ya da önceki bir sürüme sahipseniz bu sefer yapmanız gereken Apple menüsü, sistem tercihlerini seçmelisiniz. Burada ilk yapmanız gereken “Apple Kimliği” ardından da “iCloud giriş” tıklamanız gerekmektedir. Ardından yapmanız gereken her bir uygulamayı ya da özelliği açarak seçmeniz gerekir.

iCloud Uygulamasını Apple Marka TV’nizde Ayarlama

iCloud giriş Apple marka Televizyonlarınızda açabilmek için yapmanız gereken işlemler şunladır;

Apple Tv’nizde Ayarlar uygulamasını açmanız gerekir. Önce kullanıcılar ve hesaplar daha sonra da kendi hesabınızı seçmeniz gerekir. iCloud giriş için Apple kimliğiniz ile giriş yapmanız olumsuz ise sırasıyla iCloud, giriş yap daha sonra Apple kimliği ve parolanızı girerek işleme devam edin. iCloud bir bölümünde bir uygulama veya özellik seçin, bu özelliği açın veya kapatın.

iPhone, iPad ve İpod Touchlarınızda iCloud Giriş

Apple markasının ürünleri olan iPhone, iPad ve İpod touchlarınızda iCloud giriş işlemleri yapmanız oldukça kolaydır. Bu işlemi yapabilmeniz için telefon ayarlar kısmında (adınız) yazan kısma tıklayın. Ardından Apple kimliğiniz ve parolanızı kullanarak giriş işlemini başlatın. Eğer (adınız) kısmı yoksa ya da görünmüyorsa önce (aygıtınız)’a giriş yapın ardından Apple kimliğinizi ve parolanızı eksiksiz bir şekilde doğru olacak şekilde girin. Farklı sürümler mevcutsa şunlardan birini yaparak işleme devam edebilirsiniz:

  • iOS 16, iPadOS16 ya da daha sonraki sürümler için: iCloud uygulamasına dokunun ardından kullanmak istediğiniz tüm uygulamaları örneğin; kişiler, fotoğraflar, belgeler vs. özellikleri seçerek açın daha fazla uygulama eklemek ve görmek isterseniz “tümüne göster” yazan dokunmanız yeterli olacaktır.
  • iOS 15, iPadOS15 ya da daha önceki sürümler içinse iCloud giriş tıklayın ardından kullanmak istediğiniz tüm uygulama ve özelliklere tıklayarak seçme işlemine devam edebilirsiniz.

Bu yazımızda farklı cihazlarda iCloud uygulamasına nasıl giriş yapabileceğinize dair kısa bilgilendirmelerde bulunduk. İstediğiniz her yerden kolayca kullanabileceğiniz iCloud uygulaması hakkında merak ettiğiniz diğer bilgiler için ilgili diğer içeriklerimizi okuyabilir ve bilgi sahibi olabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu