Kripto Para

İflas eden HQ Trivia’nın NFT yeniden keşfi, 7 milyon dolarlık tohum turu aldı

İflas eden HQ Trivia’nın NFT yeniden keşfi, 7 milyon dolarlık tohum turu aldı

 

Bir zamanlar popüler olan ve çöken ve yanan HQ Trivia oyununun kurucusu, benzer bir proje için 7 milyon dolar kazanan yatırımcılar arasında yer alıyor.

Başlangıç ​​turundaki yatırımcılar arasında HQ Trivia kurucu ortağı Rus Yusupov, ParaFi Capital, Dragonfly Capital, Dephi Digital, Uniswap Ventures, Collab+Currency, Gmoney, Milk Road, Ready Player DAO ve Magic Eden’in kurucu ortağı Zedd yer alıyor.

2018’de öne çıkan HQ Trivia, iki yıldan kısa bir süre sonra yapışkan bir sonla karşılaştı ve sunum yapanların son canlı yayın sırasında içip yemin etmesiyle iflas ilan etti. Ürün arızalı olduğu ve para kaybettiği için arızalandı. Onu canlı tutmak için bir satın alma teklifi de suya düştü. Dramanın ortasında, kadınlara karşı uygunsuz davranış iddialarıyla karşı karşıya kalan kurucu ortak Colin Kroll, 2019’da yanlışlıkla aşırı dozda uyuşturucudan öldü. Hem Kroll hem de Yusupov daha önce Twitter ve Vine’da çalışmıştı.

Oyunu indirmek ve oynamak ücretsizdi. Canlı bir sunucu 12 çoktan seçmeli soru soracak ve hepsini doğru cevaplayan herkes oyunun ödül fonunun bir kısmını kazanacaktı. Ömrü boyunca 6 milyon dolar nakit ödül verdi. 

Şirket, The Block’a verdiği demeçte, Yusupov’un orijinal modelde kripto tabanlı bir bükülme olan HQ Trivia’yı İnternet Oyunu olarak yeniden icat eden bir projeyi desteklediğini söyledi.

İlk sezon Mart ayında , oyuna erişim sağlamak için 2.2 milyon dolar değerinde NFT basan 8.000 oyuncuyla başladı. Bu gelirlerle, işletme, Bored Apes, Mutant Apes, Doodles, Azukis ve CloneX’ler gibi en iyi uçuş koleksiyonlarından öğeler de dahil olmak üzere, oyuncular tarafından oylanan NFT ödüllerinde 1 milyon dolardan fazla satın aldı.

Her bahisli “Oyun Simgesi” NFT, işletmenin “Kalamar Oyunu benzeri” olarak adlandırdığı yarışmada beş güne yayılan beş oyuna katılıma izin verdi. Beş oyundan sonra kalanlar, sahiplerine gelecekteki tüm proje etkinliklerine ve özel mini oyunlara ücretsiz erişim sağlayan bir “Metaverse Erişim Kartı NFT” kazandı. Puan bazında en iyi 100 oyuncunun her biri ödül havuzundan mavi çipli NFT kazandı.

NFT aracılığıyla bir oyuncunun rütbesi ve puanı başka bir oyuncuya satılabilir.

hq trivia

 Kurucu ortak ve CEO Jordan Lejuwaan yaptığı açıklamada, “Çoğu projenin aksine, bizim ‘yardımcımız’ ve ana KPI’mız eğlenceli. Yarattığımız deneyimler, oynayan herkes için duygusal bir rollercoaster. Sezon 1’in oybirliğiyle aldığı yanıt, insanların web3’te sahip olduğu en eğlenceli şey olduğuydu.”

HQ Trivia’dan ne farkı var? Lejuwaan, The Block’a “Trivia soruları ancak çok uzun süre heyecan verici olabilir” dedi. “Modelimiz bir katılım içeriyor. HQ Trivia’nın gerçekten bir gelir modeli yoktu – kullanıcı sayısı arttıkça ödül havuzunu artırmaya devam etmesi gerekiyordu.”

Ayı piyasası savaşları

İnternet Oyunu: 2. Sezon “Bear Market Battle” 12 Eylül’de başlayacak ve sunuculuğu NFT fenomeni Gmoney ve Clubhouse komedi programı sunucusu Leah Lamarr olacak. Sezon 2, 12 Eylül ile 23 Eylül arasında gerçekleşecek altı yeni oyun içeriyor.

Lejuwaan, The Block’a özel bir röportajda, oyunun gelecek sezonlarının, giriş için daha düşük bir bar, ödüller için velayetsiz cüzdanlar ve dolar cinsinden ödemeler ile kripto para birimlerine sahip olmayan veya anlamayan insanlar için daha erişilebilir hale getirmeyi hedefleyeceğini söyledi. 

“İnsanları web3’e alıştırmak amacıyla inşa ediyoruz” diye ekledi. “3. sezon için insanlar kripto ile oluşturulmuş bir şey kullandıklarının farkında bile olmayabilirler.”

Lejuwaan ve kurucu ortağı Krish Jagirdar, diğer NFT projelerinin platformda oluşturdukları oyunları kendi toplulukları için kullanmalarına da izin verecek.

Jagirdar, ” Bu, yeni nesil bir katılım aracı. Amaç, topluluklar için daha derin bir katılım biçimi sağlamak” dedi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu