Teknoloji

Instagram artık kullanıcıların 90 saniye boyunca Reelsi kaydetmesine izin veriyor

Instagram, ByteDance'in TikTok'u ülkeye geri getirmek için ortaklarla birlikte çalıştığına dair raporların ortasında bu özellikleri ekliyor. Şirket henüz herhangi bir resmi ayrıntı açıklamadı.

Instagram, kullanıcıların daha önce 60 saniye ile sınırlı olan Reels 90 saniye kaydetmesine izin veriyor. Reels, yaklaşık iki yıl önce TikTok’un Hindistan’da yasaklanmasıyla piyasaya sürüldü ve o zamandan beri Instagram, kısa video platformu Reels için zaman çerçevesini ilk kez uzattı.

Instagram ayrıca şablonlar, etkileşimli çıkartmalar, yeni ses efektleri ve kendi sesinizi içe aktarma yeteneği gibi başka özellikler de ekledi. Yeni özelliklere sahip en son güncelleme hem iOS hem de Android için mevcuttur. Kullanıcılar, güncellemeyi yüklemek için ilgili oyun mağazalarına gidebilirler.

Reels Hindistan’da kullanıma sunulduğundan beri, fotoğraf paylaşım platformu genel kullanıcı deneyimini geliştirmek için çeşitli güncellemeler ekledi. Instagram, bu özellikleri ekleyerek Reels’i hiç olmadığı kadar etkileşimli hale getirmeye çalışıyor. Instagram, ByteDance’in TikTok’u ülkeye geri getirmek için ortaklarla birlikte çalıştığına dair raporların ortasında bu özellikleri ekliyor. Şirket henüz herhangi bir resmi ayrıntı açıklamadı.

reels
reels

Instagram, zaman çerçevesini 90 saniyeye uzatarak, Reels kullanıcılarına görsellerini ve hikayelerini göstermeleri için daha fazla alan vermek istediğini açıklıyor. Instagram resmi bir blog yazısında, “Kendiniz hakkında daha fazla şey paylaşmak, ekstra sahne arkası klipler çekmek, içeriğinizin nüanslarını daha derine inmek veya bu ekstra zamanla yapmak istediğiniz başka bir şey için daha fazla zamanınız olacak” dedi. 

İlginizi Çekebilir: Google Asistan sonunda organize bir Ayarlar sayfası alacak

Bu haftanın başlarında Instagram, kullanıcıların bölgelerindeki kayıp çocukların bildirimlerini görmelerini ve paylaşmalarını sağlayan Amber uyarısı adlı yeni bir uyarı özelliği ekledi. Amber uyarı aracı, ABD’deki Ulusal Kayıp ve İstismara Uğramış Çocuklar Merkezi (NCMEC), Uluslararası Kayıp ve İstismara Uğramış Çocuklar Merkezi, Birleşik Krallık’taki Ulusal Suç Ajansı, Meksika’daki Başsavcılık Ofisi gibi kuruluşlarla ortaklaşa geliştirilmiştir. , Avustralya Federal Polisi ve daha fazlası, şirket açıkladı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu