Teknoloji

Instagram artık yaş doğrulaması için yüz videolarınıza ve arkadaşlarınızın onayına ihtiyaç duyacak

Instagram güncellemesi: Yaş doğrulaması için yapılan son duyuru aynı zamanda mevcut kullanıcılardan doğrulama sürecinden tekrar geçmelerinin istenmediğini de gösteriyor.

Instagram artık yaş doğrulaması için yüz videolarınıza ve arkadaşlarınızın onayına ihtiyaç duyacak

 

Instagram, yaşa uygun deneyimler sağlamak için kullanıcıların yaşını doğrulamanın yeni yollarını test ediyor. Platform, birinin kimliğini yüklemesine ek olarak iki yeni seçenek sunuyor. Şimdi bir kişinin bir video selfie yüklemesi veya arkadaşlarından yaşlarını doğrulamasını istemesi gerekecek, bunun hala yaşla ilgili onay almanın etkili bir yolu olmadığı söyleniyor.

Instagram, yaş doğrulama özelliğini 2019’da kullanıma sunmuştu, ancak insanların yaş doğrulama sürecini tamamlamak için yalnızca bir doğum tarihi vermeleri gerektiğinden sistem çok etkili değildi. Sistem zorunluydu, ancak platform, kullanıcının yaşı konusunda sağlam bir onay alamadı. Daha sonra, birinin ehliyet veya kimlik kartı gibi resmi bir kimlik yükleyerek yaşlarını doğrulaması gerekeceğini duyurdu.

instagram

Bu yöntem güzel görünse de sosyal medya devi, iddia edilen yaşların doğrulanmasını istemiyor. Çocuk koruma kar amacı gütmeyen bir şirket olan Thorn tarafından yürütülen 2021 tarihli bir araştırma, 13 yaşın altındaki çocukların yüzde 40’ından fazlasının Instagram ve onları hariç tuttuğunu iddia eden diğer sosyal medya platformlarını kullandığını ortaya koydu. Farkında değilseniz, Instagram’ın bir yaş sınırı vardır ve kaydolmak için kullanıcının 13 yaşında olması gerekir.

Görünüşe göre Instagram şimdi uygun yaş sorununu daha iyi bir şekilde ele almanın yeni yollarını sunuyor. Yaş doğrulaması için yapılan son duyuru da aynı şeyi öneriyor ve mevcut olandan bu süreçten tekrar geçmesi istenmeyecek. Sadece yaşlarında değişiklik yapmaya çalışanlar veya yeni hesap oluşturan kişiler için olacaktır. Ayrıca, video özçekimi veya sosyal kupon seçeneğinden kaçınmayı seçebilirsiniz.

“Birisi Instagram’da 18 yaşından 18 yaşına kadar veya daha büyük bir doğum tarihini düzenlemeye çalışırsa, üç seçenekten birini kullanarak yaşlarını doğrulamasını isteriz: kimliklerini yükleyin, bir video özçekimi kaydedin veya ortak arkadaşlarına sorun. yaşlarını doğrulamak için, ”dedi Instagram bir blog gönderisinde.

Yukarıda belirtildiği gibi, üç seçenek vardır. İlki, resmi kimlik kartınızdan herhangi birini yüklüyor. İkincisi ise sosyal güvencedir. Instagram, ortak takipçilerinizden yaşınızı doğrulamasını istemenizi isteyecektir.

Şirket, “Kefil veren kişi en az 18 yaşında olmalı, o sırada başka hiç kimseye kefil olmamalı ve elimizdeki diğer önlemleri karşılaması gerekecek” dedi. Üç kişi seçmeniz gerekecek ve size kefil olmak için seçtikleriniz yaşınızı doğrulamak için bir talep alacak ve üç gün içinde yanıt vermesi gerekecek.

İlginizi Çekebilir: Telegram Premium duyuruldu

Üçüncüsü bir video özçekimidir. Yaşınızı doğrulamak için bir video selfie yüklemeyi seçebilirsiniz. Bir video selfie çektikten sonra, Instagram, teknolojisi yüz hatlarınıza göre yaşınızı tahmin edecek olan Yoti ile görüntüyü paylaşır ve tahmini paylaşır. Şirket, verilerinizin 30 gün içinde silindiğini iddia ediyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu