Teknoloji

Instagram, takip etmediğiniz hesaplardan daha fazla gönderi gösterecek

Meta, kullanıcıların Instagram ve Facebook beslemelerinde göreceği önerilen hesaplardaki içerik miktarını 2023'ün sonuna kadar ikiye katlamayı hedefliyor.

Instagram algoritması ve arayüzü, lansmanından bu yana çok yol kat etti. Meta CEO’su Mark Zuckerberg, Instagram feed’inizin gelecekte nasıl görüneceğine dair planlarını açıkladı . Son zamanlarda, feed’inizde takip etmediğiniz kullanıcıların gönderilerine ve Makaralarına rastlamış olmalısınız. Zuckerberg, önümüzdeki aylarda daha fazlasını göreceğinizi söylüyor.

Instagram, takip etmediğiniz kullanıcılardan daha fazla içerik gösterecek

Şirket CEO’suna göre, sosyal medya platformu, kullanıcıların Instagram ve Facebook beslemelerinde 2023’ün sonuna kadar göreceği önerilen hesaplardan içerik miktarını iki katına çıkarmaya karar verdi. Şu anda, bu tür içerik Facebook’ta neredeyse yüzde 15’i oluşturuyor. ve Instagram’da daha da yükseleceği doğrulandı.

Takip etmedikleri kişilerin içeriğiyle ilgilenmeyebilecekleri için bu algoritmanın insanlar tarafından kolayca kabul edilmeme olasılığı vardır. Meta, ikinci çeyrek kazanç çağrısında, “Al, insanların ilginç bulduğu, etkileşimi ve yayınlarımızın kalitesini artıran ek içerikler buluyor” dedi. Önerilen bu içerik, platformdaki kişiler tarafından herkese açık olarak paylaşılan fotoğrafları veya bağlantıları içerecektir.

instagram

Zuckerberg, “Bu anlamda, yaptığımız şeyin oldukça benzersiz olacağını düşünüyorum. İnsanların tek bir formatla sınırlandırılmak isteyeceğini sanmıyorum.”

WhatsApp, iPhone ve Android için Mesaj Tepkilerini Hazırlıyor

Algoritma son zamanlarda internette en çok takip edilen kadın Kylie Jenner tarafından Instagram beslemesinin tıpkı TikTok gibi kısa videolarla doyması nedeniyle eleştiriliyor. Bunun için Meta’ya ait platformun başkanı Adam Mosseri, platformda yapılan son değişiklikleri açıklayan bir video paylaştı ve zamanla daha video odaklı hale geleceğini söyledi.

Deneyimsizler için, ilk kez Facebook, ikinci çeyrekte gelirinde 28,8 milyar dolar olan yüzde 1’lik bir düşüş bildirdi. Üçüncü çeyreğin daha da sert geçeceği tahmin ediliyor. Özellikle, metaverse projesini yöneten Reality Labs bölümü, çeyrekte 2,8 milyar dolar kaybetti.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu