Teknoloji
Trend

Instagram’a Bomba Gibi Güncelleme! Hacklenen Hesaplar Bu Şekilde Kurtarılacak

Dünya çapında en çok kullanılan sosyal medya platformlarının başında gelen Instagram platformu daha kullanışlı hale getirmeye çalışıyor. Sık sık güncelleme alan Instagram’da kullanıcıların çok hoşuna gidecek bir güncelleme daha yapıldı. Milyonlarca kullanıcısı bulunan Instagram artık kullanıcılar için çok daha güvenli bir hale geliyor. Yeni güncellemeyi duyuran Instagram ekibi hack saldırısına maruz kalan hesapları kurtarmak için yenilik yaptı. Bu kapsamda Instagram’da bir kullanıcının hesabı kötü niyetli kişilerin eline geçerse, kullanıcılar “Hesabım başkasının eline geçti” seçeneğini kullanarak hesaplarını geri almayı başarabilecek.

Instagram’dan Yeni Güncelleme Duyurusu

Dev sosyal medya platformunu kullanıcılar için daha verimli ve güvenli bir yer haline getirmek isteyen Instagram ekibi çalışmalarına ara vermeden devam ediyor. Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de milyonlarca kullanıcısı bulunan Instagram yeni güncellemesini duyurdu. Instagram kullanıcılarını yakından ilgilendiren yeni güncelleme duyurusu büyük ilgi gördü. Daha önceden Instagram’da hesabı hacklenen kişiler hesaplarını geri alabilmek için büyük zorluklarla karşılaşıyordu. Kimi zamanda Instagram kullanıcıları çalınan hesaplarına erişemiyor ve mağduriyet yaşıyordu. Bunun farkında olan Instagram ekibi sorunu kökten çözecek bir güncelleme ile dikkatleri üzerine çekti.

Çalınan Instagram Hesabı Kurtarılacak

calinan instagram hesabi kurtarilacak

Instagram hesabı kötü niyetli kişilerin eline geçen ve hacklenen kişiler artık yeni güncelleme sayesinde hesaplarını geri alabilecek. Popüler sosyal medya platformu Instagram’ın yeni güncellemesi sosyal medyada en çok konuşulan konulardan biri oldu. Yapılan yeni güncelleme ile birlikte kullanıcılar artık hacklenme vakalarına karşı hesabını koruyabilecek. Kötü yazılımlar kullanarak Instagram kullanıcıların hesap bilgilerini ele geçiren kişileri engellemek için bu güncellemenin büyük avantajlar sunduğu belirtiliyor. Instagram ekibi, hacked sayfasını devreye sokma güncellemesini başlattı.

Hesabım Başkasının Eline Geçti

Hacked sayfasıyla Instagram kullanıcıları destek talep ederken “Hesabım başkasının eline geçti” seçeneğini işaretleyebilecek. Instagram bunun ardından ikinci adımda hesabın kullanıcı adını, kayıtlı telefon numarasını ve e-posta adresini talep edecek. Bu şartları doğru bir şekilde tamamlayan Instagram kullanıcıları çalınan hesaplarına yeniden erişim sağlayabilecek. Instagram ekibinin güncelleme duyurusunda şu ifadeler yer aldı: “Instagram hesabınıza erişimi kaybetmenin stresli olabileceğini biliyoruz. Bu nedenle, kullanıcıların hesaplarına erişimlerini kaybetmeleri durumunda geri almak için birden fazla seçeneğe sahip olmasını sağlamak istiyoruz.”

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu