Kripto Para

Invesco, 30 Milyon Dolarlık Yeni Metaverse Fonu Sunuyor

Invesco Metaverse Fonu, firmanın “Metaverse Değer Zinciri” dediği şeye odaklanacak.

Invesco Metaverse Fonu, firmanın “Metaverse Değer Zinciri” dediği şeye odaklanacak.

Küresel varlık yönetimi firması Invesco, Metaverse ile ilgili her şeye odaklanan bir yatırım fonu başlattı .

Invesco’nun bir sözcüsü Decrypt’e verdiği demeçte, Invesco Metaverse Fund’ın Lüksemburg’da kayıtlı olduğunu ve yaklaşık 30 milyon dolarlık bir büyüklüğe sahip olduğunu söyledi . Metaverse, insanların sanal gerçeklik başlıklarını ve artırılmış gerçeklik biçimlerini kullanarak etkileşimde bulunduğu, sürükleyici 3B dünyaların ve çevrimiçi toplulukların entegre bir ağını ifade eder.

invesco, atlanta merkezli bir yatırım evidir.  resim: shutterstock.

Fon, Decrypt ile paylaşılan pazarlama materyallerine göre , “çeşitli ve birbiriyle ilişkili birçok sektörü kapsayan Metaverse Değer Zinciri genelindeki büyük, orta ve küçük ölçekli şirketlere yatırım yapıyor. dünyalar.”

Fon yöneticisi Tony Roberts, sanal ve artırılmış gerçekliğin küresel ekonomiye 1,5 trilyon dolar ekleme potansiyeline sahip olduğunu tahmin eden bir PWC Aralık 2020 raporuna atıfta bulunarak , Mataverse’in bağlantılılığının “muhtemelen sağlık hizmetleri kadar çeşitli endüstriler arasında dönüştürücü bir etkiye sahip olacağını” söyledi. lojistik, eğitim ve spor.”

Roberts, “Bu fırsatlardan son derece seçici, değerleme bilincine sahip bir yaklaşımla yararlanmaya çalışacağız” diye ekledi.

Binance Nasıl Kayıt Olunur 2022

Invesco 7 ana trendi belirledi

Invesco Metaverse Fonu, yeni nesil işletim ve bilgisayar sistemleri, Metaverse’e erişim sağlayan donanım ve cihazlar ve hiper bağlantı ağları dahil olmak üzere yedi ana tematik alana yatırım yapacak, aktif olarak yönetilen bir fondur.

Diğer yatırım alanları, yapay zeka ile geliştirilen sürükleyici platformları, blok zinciri çözümlerini, sistemlerin birlikte çalışabilirliğini sağlamak için gereken değişim araçlarını ve ayrıca reel ekonominin dijitalleşmesini kolaylaştıracak hizmet ve varlıkları kapsayacaktır.

Invesco Metaverse Fund’ın portföyü coğrafi olarak çeşitlidir ve ABD, Asya, Japonya ve Avrupa’da yerleşik şirketleri içerir, ancak firma “henüz” şirketlerin ayrıntılarını vermeyi reddetmiştir.

invesco in talks to merge with state street's asset-management business -  wsj

Invesco’nun bir sözcüsü Decrypt’e verdiği demeçte, fonun performansı MSCI AC World (Net Toplam Getiri) kıyaslamasına göre ölçülecek ve yönetim ücreti %0,75 olacak .

 

Invesco , blok zinciri ile ilgili ilk borsa yatırım fonunu (ETF) Mart 2019’da Londra Menkul Kıymetler Borsası’nda başlattı Firma ayrıca ABD’de Bitcoin’e bağlı birkaç ETF’yi aktif olarak piyasaya sürmeye çalışıyordu , ancak boşuna.

Geçen yıl Kasım ayında Invesco , fiziksel Bitcoin destekli ilk Avrupa borsada işlem gören ürününü (ETP) piyasaya sürmek için kripto endeksleri sağlayıcısı CoinShares ile ortaklık kurdu .

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu