Haberler

iPadOS 16 Çıkış Tarihi Ertelendi

iPadOS 16 Çıkış Tarihi Ertelendi ve nedeni kullanıcıları tarafından araştırılmaktadır. Geçtiğimiz dönemlerde düzenlenen WWDC 2022 etkinliği sırasında iPadOS 16 resmi bir şekilde duyuruldu. İşletim sistemleri beta testleri kapsamında indirilebilir haldedir. Ancak bununla birlikte resmi çıkış tarihi Eylül ayını gösteriyor. Ancak Apple, iPadOS 16 çıkış tarihini Ekim ayına kadar bekleyebileceğine değindi.

iPadOS 16 Çıkış Tarihi Ertelendi

Apple tarafından geliştiricilere gönderilen bir iletiye göre İPadOS 16’nın merakla beklenen sürümü ertelendi. İleti, yeni işletim sisteminin artık Eylül yayın tarihi yerine Ekim ayında yayınlanacağını belirtti.

Bu gecikme muhtemelen yeni yazılımda bilgisayar korsanlarının kullanıcı verilerine erişmesine izin verecek kritik bir güvenlik açığının keşfedilmesinden kaynaklanıyor. Apple konuyla ilgili herhangi bir yorumda bulunmamış olsa da, güncellemeyi yayınlamadan önce kusuru düzeltmek için zaman ayırmak istemeleri muhtemeldir.

Bu, büyük bir Apple güncellemesinin ilk kez ertelenmesi değil; iOS 13, orijinal Eylül çıkış tarihinden de ileri itildi. Ancak iPadOS 16’nın Apple’ın tablet serisi için ne kadar önemli olduğu düşünüldüğünde, gecikmenin iOS 13’ten daha kısa olması muhtemel.

ipados 16 çıkış tarihi ertelendi

iPados 16 Çıkış Tarihi Ekim’e Ertelendi

Apple, iPadOS 16 Ekim ayına erteledi. Yeni işletim sisteminin 30 Eylül’de piyasaya sürülmesi gerekiyordu, ancak bilinmeyen bir sorun şirketin lansmanı ertelemesine neden oldu. Bu, iPadOS 16’nın ikinci kez ertelenmesidir. İlk olarak haziranda çıkacaktı.

Apple gecikme için bir neden vermedi, ancak bazı insanlar bunun Ekim ayı başlarında piyasaya sürülecek yeni iPhone modelleriyle ilgisi olduğunu düşünüyor. Apple, insanların aynı anda iki büyük ürün açıklamasıyla dikkatlerinin dağılmasını istemiyor olabilir.

Diğerleri, yeni işletim sisteminin kendisinde sorunlar olabileceğini ve Apple’ın piyasaya sürülmeye hazır olduğundan emin olmak için daha fazla zaman aldığını söylüyor. Gecikmenin nedeni ne olursa olsun, birkaç hafta içinde daha fazlasını öğreneceğiz.

iPados 16 Nedir?

Apple, iPadOS 16’yı piyasaya sürecek. Tüm iPad kullanıcıları için ücretsiz bir güncellemedir. Yeni işletim sistemi, yeni özellikler ve hata düzeltmeleri içeriyor. iPadOS 16, yeni bir ana ekran düzeni içerir.

Fotoğraflar uygulaması, fotoğraflarınızı ve videolarınızı bir zaman çizelgesinde görmenizi sağlayan yeni bir Galeri görünümüne sahiptir. Notlar uygulamasında, takviminize etkinlik ekleme veya yeni bir not oluşturma gibi görevler için özel kısayollar oluşturmanıza olanak tanıyan yeni bir Kısayollar özelliği bulunur. iPadOS 16 hata düzeltmelerini içerir.

ipados 16 çıkış tarihi ertelendi

iPados 16 Güncellemesi

Apple, tüm uyumlu cihazlar için kullanılabilen iPadOS’un 16 güncellemesini erteledi. Güncelleme, güncellenmiş bir Ana ekran, yeni bir Fotoğraflar uygulaması ve iyileştirilmiş performans dahil olmak üzere bir dizi yeni özellik ve iyileştirme içerir. iPados 16 güncellemesi ile gelenler;

  • Fotoğraflarınızı ve videolarınızı beş diğer kişiyle kolay bir şekilde paylaşabilirsiniz. Bu özellik neticesinde herkes aile koleksiyonunuza katkıda bulunabilir.
  • Başlangıç tarihi veya fotoğrafta mevcut olan kişilere istinaden hangi içerikleri paylaşmak istediğinizi seçme imkanınız olur.
  • Paylaştığınız arşivde fotoğraf ekleme, düzenleme ve silme için herkes aynı izinlere sahip olacaktır.
  • Yeni gönderdiğiniz mesajı düzenleyebiliyorsunuz veya kısa süre önce gönderdiğiniz bir mesajı tamamen silebiliyorsunuz.
  • Mesajlar uygulaması ile çevrenizdekiler ile gerçek zamanlı video izleyin veya bir şarkı dinleyin. Aynı zamanda paylaştığınız içerik hakkında sohbet edebilirsiniz.
  • Mesajlar uygulamasında notları, sunumları, anımsatıcıları, Safari Sekme Grupları’nı ve daha fazlasını paylaşabilirsiniz.
  • Arama özelliği daha isabetli ve eksiksiz sonuçlar vermeye başlayacaktır. Siz yazmaya başlamadan önce öneriler tarafınıza sunulur.
  • Doğrudan Safari’den sekmeleri ve yer işaretlerini paylaşabilir, mesaj gönderir ve FaceTime görüşmesi başlatabilirsiniz.
  • Aynı anda birden çok uygulama kullanabilirsiniz. Böylelikle işlerinizi kolaylıkla halletmenin yeni bir yolu olur.

İçeriklerimize Google ile ulaşabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu