Teknoloji

iPhone 14’ün Apple’a üç kat daha pahalıya mal olacak yüksek kaliteli bir ön kamera alacağı bildiriliyor

iPhone 14 sızıntısı: Üst düzey kamera bileşenlerinin Apple'a önceki sürüm için ödediğinden üç kat daha pahalıya mal olması.

iPhone 14’ün Apple’a üç kat daha pahalıya mal olacak yüksek kaliteli bir ön kamera alacağı bildiriliyor

 

iPhone 14’ün Apple’a üç kat daha pahalıya mal olacak yüksek kaliteli bir ön kamera alacağı bildiriliyor.Yeni bir sızıntı, Apple’ın artık insanların daha iyi bir deneyim için iyi bir üst düzey ön kameraya sahip olmasını istediğini gösteriyor. ET News’den bir rapor, Apple’ın LG Innotek ile işbirliği yaptığını ve telefonunda “üst düzey” bir kamera lensi kullanmak için Çinli bir şirketi terk ettiğini iddia ediyor. Rapor, Apple’ın Çinli tedarikçilerle de bazı kalite sorunları yaşadığını iddia ediyor.

iphone 14'ün apple'a üç kat daha pahalıya mal olacak yüksek kaliteli bir ön kamera alacağı bildiriliyor
iphone 14’ün apple’a üç kat daha pahalıya mal olacak yüksek kaliteli bir ön kamera alacağı bildiriliyor

Üst düzey kamera bileşenlerinin Apple’a önceki sürüm için ödediğinden üç kat daha pahalıya mal olacağı söyleniyor. Raporda ayrıca iPhone 14’ün ön kamerasının amiral gemisi telefon için bir ilk olacak olan otomatik odaklama desteği alacağı da yinelendi. Apple’ın bu yıl dört adede kadar model duyurması bekleniyor ve hepsinin daha parlak çekimler için otomatik odaklama ve daha geniş f/1.9 diyafram açıklığına sahip olduğu söyleniyor.

Bu, analist Ming Chi Kuo’nun da yakın zamanda iddia ettiği ve bu yükseltmenin Portre çekimlerinde daha iyi derinlik sunacağını iddia ettiği bir şey. Otomatik odaklamanın eklenmesi, görüntülü aramalar sırasında odağın iyileştirilmesine de yardımcı olacaktır. Söylentilere göre LG Innotek, iPhone 14’ün ön kamerasının seri üretimi için şimdiden hazırlıklara başladı.

Apple muhtemelen iPhone 14 serisinin fiyatlarını artıracak

Bununla birlikte, yaklaşan iPhone 14 serisinin maliyeti muhtemelen çok daha yüksek olacaktır. Geçen yıl şirket, iPhone 13’ü önceki sürümle aynı fiyatlarla piyasaya sürdü. Ancak Apple’ın radikal tasarım değişiklikleri ve kullanıcıların alacağı yükseltilmiş kameralar nedeniyle iPhone 14 serisinin fiyatlarını artırması bekleniyor.

İlginizi çekebilir: Metaverse Nedir?

 

Bu yıl şirketin mini modeli atlamayı ve daha büyük bir ekran isteyenlere ve kompakt ekran hayranı olmayanlara yönelik olabilecek yeni bir iPhone 14 Max modelini tanıtmayı planladığı bildiriliyor. Tipster AppleLeaksPro geçtiğimiz günlerde iPhone 14’ün fiyatının 799 dolardan (yaklaşık 62.020 Rs) başlayabileceğini iddia etti. Referansınız için, iPhone 13, dönüştürüldüğünde 54.260 Rs civarında olan 699 $ karşılığında ABD’de satışa sunuldu. Hindistan’da, amiral gemisi telefon 79.900 Rs fiyat etiketi ile piyasaya sürüldü. Bu nedenle, fiyat muhtemelen 85.000 Rs’den daha yüksek olacaktır.

Tipster, iPhone 14 Max’in 899 dolara, iPhone 14 Pro’nun ise 1099 dolara mal olabileceğini öne sürdü. iPhone 14 Pro Max’in fiyatı 1.199 dolar olabilir. Apple’ın bu yıl içinde açıklayacağı zaman resmi fiyatlandırma hakkında bilgi sahibi olacağız.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu