Teknoloji

İphone 6 Virüs Temizleme Nasıl Yapılır?

Iphone 6 virüs temizleme nasıl yapılır sorusuna yanıt arayanlar birkaç basit adım ile cep telefonlarını fabrika ayarlarına geri döndürebilir. Cep telefonları özellikle son yıllarda günün her saati aktif bir internet bağlantısı ile kullanılır. Hemen her uygulama internet desteği ile güncellenir ve hizmet verir. Cihazınızda herhangi bir nedenden dolayı bir virüs olduğunu fark ederseniz basit adımlar ile cihazınıza format atabilir ve ilk günkü ayarları ile kullanmaya devam edebilirsiniz.

Iphone 6 Cep Telefonuna Virüs Bulaşır Mı?

Iphone 6 cep telefonu kullanıcıları bu cihazlara virüs girip girmediğini merak eder. Şu an piyasadaki en üst kulvarda yer alan Iphone cep telefonları da her telefon gibi virüs tehdidine karşı son derce savunmasızdır. Kullandığınız sırada yabancı veya bilinmeyen kaynaklar üzerinden virüs tehdidi alabilirsiniz. İndirilme izni bulunmayan klasörleri indirdiğinizde cep telefonlarınıza farkında olmadan virüsün bulaşmasını sağlayabilirsiniz. Durumun daha da kötüsü siz virüs girdiğinden haberdar olmazsınız. Ancak virüs neticesinde cihazınızda bulunan bütün gizli ve kişisel bilgilerinizi karşı tarafa aktarabilirsiniz.

Iphone cep telefonları diğer cep telefonu markalarından her anlamda farklıdır. Iphone kullananlar hem uygulama indirme hem de kullandığı web mağazaları açısından diğer mobil cihazlardan ayrılır. Kullanıcılar ITunes ve AppStore gibi uygulamaları kullanarak cihazlarında gerekli uygulama indirme ve sayfaları ziyaret etme işlemini gerçekleştirebilir. Farklılığı ile ön plana çıkan Iphone cihazlarda da farklı kaynaklardan indirilecek olan her türlü dosya, belirli miktarda virüs riski içerir. Iphone cep telefonunuza virüs bulaştığında bu durumdan kesin olarak kurtulabilmek için yapmanız gereken şey cihazınıza format atmaktır.

Iphone 6 Virüs Temizleme

Iphone cep telefonunuza virüs bulaştığı durumda cihazınızda bulunan her türlü yabancı yazılımı temizlemek için izleyeceğiniz yol şu şekildedir;

  • Format atma öncesinde cihazınızda bulunan her türlü dosyayı yedekleyin.
  • Ardından cihazınızın “Ayarlar” sekmesine tıklayın.
  • Açılan ekranda “Genel” butonu ile yeni sayfaya geçin.
  • Ekranda yer alan menüden “Sıfırla” seçeneğine tıklayın.
  • “Tüm Ayarları ve İçeriği Sil” butonuna onay vererek format atma işlemini başlatın.

Cihazınızı format sonrasında otomatik olarak kendisi açılacaktır. Bundan sonra yedeklediğiniz dosyaları tekrar geri yükleme adımlarını takip ederek cihazınıza yükleyebilir ve cep telefonunuzu kullanmaya devam edebilirsiniz.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu