Teknoloji

İphone 7 Elma Ekranında Kaldı Tamiri Ne Kadara Yapılır? 2022

Iphone 7 elma ekranında kaldı sorunu hemen her Iphone 7 cep telefonlarında görülen bir problemdir. Bu sorun ile karşılaşıldığı durumda ekranda sabit olarak elma logosu yer alır. Genelde cep telefonu açılma aşamasında rastlanılan problemde cihaz açılırken sorun yaşanmaz ancak telefon elma ekranından sonra donar. Cihazı açtığınız esnada belirli bir süre beklediğiniz halde hala elma ekranı ile karşılaşıyorsanız Iphone 7 elma ekranında kaldı sorunu için çözümler aramaya başlayabilirsiniz.

Iphone 7 Donma Sorunu

Iphone 7 elma ekranında kaldı problemi birden fazla neden ile yaşanabilir. Iphone kullanıcılarını bu sorun le karşı karşıya bırakan nedenlerden bazıları şunlardır;

  • Cihazı düşürme
  • Cihazı suya düşürme
  • Cihazı yüksek ısıda bırakma
  • Cihazın çok uzun süre kullanılıyor olması
  • Cihazın yüz ekranından darbe alması
  • Üretim hatası

Iphone 7 donma sorunu sonradan oluşabilecek nedenlerle meydana gelebileceği gibi, üretim kaynaklı olarak da meydana gelebilir. Böyle durumlarda üretici firma cihazın yenisi ile değiştirilme garantisini kullanıcılara verir. Bu durum harici kullanım hatası sonucu Iphone 7 elma ekranında dondu sorunu ile karşılaştığınız durumda bu sorunu garantili teknik servislerden destek alarak çözmeniz önerilir. Iphone 7 elma ekranında kaldı sorunu yaşadığınızda size en yakın Iphone yetkili servisi ile iletişime geçerek konu hakkında bilgi ve fiyat alabilirsiniz.

Iphone 7 Donma Sorunu Tamiri Ne Kadar?

Iphone 7 elma ekranında kaldı problemi ile karşılaştığınızda yapabileceğiniz en akıllıca çözüm cihazınızı bir yetkili ya da teknik servise göstermektir. Ancak bundan önce dilerseniz cihazınızı formatlamayı ya da cihazı kurtarma moduna almayı deneyebilirsiniz. Iphone 7 cep telefonunuzu şarj ya da USB cihazı ile bir bilgisayara bağladıktan sonra ses kısma düğmesi ile ekranın sağında yer alan düğmeye aynı anda basarak arayüz ekranına ulaşabilirsiniz. Bu aşamadan sonra ekrandaki işlemleri takip ederek cihazı kurtarmayı deneyebilirsiniz. Kurtarma işlemi ile düzelmeyen cihazlar teknik servis müdahalesi ile düzelecektir. Teknik servis ya da yetkili bayi ile iletişime geçtikten sonra cihazınıza bakılarak tamiri ile ilgili size fiyat verilecektir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu