Teknoloji

İphone Aramada Ses Gelmiyor

iPhone Aramada Ses Gelmiyor Hatası

iPhone aramada ses gelmiyor hatası, pek de fazla bug bulunmayan iOS işletim sistemindeki en sinir bozucu telefon hatalarından biridir. Telefon görüşmelerinin kalitesini oldukça düşüren bu durumu, herhangi bir yetkili servise gitmeye gerek duymadan bizden yardım alarak çözebilirsiniz.

iPhone Aramada Ses Gelmiyor Hatası Nasıl Çözülür?

Siz de bir iPhone kullanıcı iseniz ve arama esnasında karşı tarafın sesini hiçbir şekilde duyamıyorsanız, iPhone arama esnasında ses gelmeme sorunu ile karşı karşıya kalmış olabilirsiniz. Bu konuyla ilgili yapmış olduğumuz oldukça derin araştırmalar sonucunda nasıl çözebileceğinizi bulduk. Şimdi de sizler ile paylaşıyoruz!

İlk olarak ses gelmeme sorununa neler neden olmuş bunu bilmemizde fayda var. Telefonun ses çıkış yerine toz tabakası gelmiş ve sesin çıkışını kapatmış olabilir. Böyle bir durum ile karşılaşmış olduğunuzu düşünüyorsanız bir kulak çubuğu veyahut kabuk şeklinde bir yapı ile toz tabakasını alabilirsiniz. Bu toz ve kir tabakası, şaşırtıcı bir şekilde zaman zaman tüm ses çıkışını kesebilmektedir.

Yine karşılaşılan bir diğer sorun ise rahatsız etme modunun açık kalmasıdır. Belki bir hafta boyunca çözmeye çalıştığınız bu sorun, sizin dalgınlık sonucunda rahatsız etme modunu kapatmayı unutmuş olmanızdan kaynaklanıyor olabilir. Böyle bir durumda cihazın sol tuş takımında bulunan ses açma tuşuna basarak iPhone ses çıkmıyor sorununu çözebilirsiniz.

iPhone cihazlarda sorun çözebilmek için bilinen en popüler bir diğer yöntem ise açıp kapatmaktır. Bu çözüm yöntemi sayesinde cihazda oluşan ufak tefek yazılımsal problemlerin kendiliğinden çözülmesini sağlayabilirsiniz. iPhone cihazınızı kapatabilmek için sağ tarafta bulunan ekran uyandırma düğmesine 7 ila 8 saniye arasında basmanız yeterli olacaktır.

iPhone cihazların ses çıkışında adeta biz insanlarda olduğu gibi kafa karışıklığı yaratan bir diğer sorun ise Bluetooth özelliğidir. Açık kalan Bluetooth, ses çıkış bölümünde birtakım sorunlara yol açarak ses çıkış kanalının kaybolmasına neden olabilir. Bu durumda iPhone aramada ses gelmiyor sorunun çözebilmeniz için ilk olarak ayarlar bölümüne giriş yapmanız gerekiyor. Ayarlar bölümüne giriş yaptıktan sonra ise üst panelde karşınıza gelecek Bluetooth ayarlarına giderek ilgili özelliği sona erdirebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu