Yazılım

iPhone Emoji Kopyalama Nedir? Nasıl Yapılır?

Akıllı telefon kullanımını eğlenceli bir deneyim haline getiren iPhone kendine ait farklı özellikleri ile dikkat çekiyor. iPhone tarafından sunulan ve kullanıcıların hoşuna giden özellikler arasında emojiler bulunuyor. Mesaj yazmayı daha eğlenceli ve renkli hale getiren emojiler, eğlenceli tasarımlara sahip. Bir arkadaşınız tarafından sizlere gönderilen mesajdaki emojiyi beğenmiş ve kullanmak istiyor olabilirsiniz. Sosyal medya üzerinde gördüğünüz emojiler için de aynısını istemeniz normaldir. Bir başkası tarafından kullanılan emojiyi siz de kullanmak istiyorsanız iPhone emoji kopyalama işlemlerini uygulamanız gerekir.

iphone emoji kopyalama nedir? nasıl yapılır?
iphone emoji kopyalama nedir? nasıl yapılır?

iPhone Emoji Kopyalama Nasıl Yapılır?

Tek dokunuşla istediğiniz simgeyi kopyalamanıza imkan tanıyan bu işlem oldukça seviliyor. Bir internet sitesi aracılığıyla yapacağınız bu işlem sayesinde emoji kullanımı daha eğlenceli hale getirebilirsiniz.

 

İnternet kullanımının gelişmesi ile birlikte internet sitelerinin sayısı da artmaya başladı. Her amaç için bir internet sitesi bulmak mümkün. Bir başkası tarafından kullanılan emojileri kopyalamak için de internet siteleri kullanılabiliyor. 

iPhone Zil Sesi İndir hakkında tüm detaylar ve bilgiler içeride

Emoji kopyalamak için tasarlanmış internet sitelerine girdiğinizde birkaç dakika içerisinde emoji kopyalayabilirsiniz. İnternet siteleri iPhone emoji kopyalama nasıl yapılır sorusuna verilebilecek yanıtlar arasında bulunur. İnternet sitesi üzerinde başkaları tarafından kopyanın emojilerde bulunur. Farklı ve değişik emojilerden hoşlanıyorsanız internet sitesini incelemeniz önerilir.

 

Emoji Nedir, Neden Kullanılır?

Japon dilinde resim anlamına gelen emoji, son yıllarda sık sık isminden bahsettiren bir terim haline geldi. 2015 yılından beri kullanılan bu terim dijital iletişimde bir duyguyu ve fikri anlatmak amacıyla kullanılıyor. Emojiler günümüzde herkes tarafından sevilerek kullanılıyor. Kullanarak akıllı telefon kullanımını daha eğlenceli hale getiren binlerce insan bulunuyor!

Telefonda Sürekli Reklam Çıkıyor Nasıl Düzeltilir? Yazısını sizler için hazırladık

İnternet kullanımının yoğun hale gelmesi iletişim alışkanlıklarını kökünden değiştirdi. Günümüzde yeni biriyle iletişim kurmak için yalnızca sosyal medya tercih ediliyor. Önemli ve resmi konuşmalar bile telefon ya da mail üzerinden gerçekleşiyor. Mesaj yöntemi ile iletişim kurarken en çok kullanılan simgeler ise emojiler oluyor.

 

Bazı kullanıcılar emoji kullanımını laubali ve yersiz buluyor. Emoji kullanan geniş bir kullanıcı kitlesinin ile bu simgelerden hoşlandığı aşikar. Konuşma dili ile yazı dilini ayıran önemli etkenler mevcut. Bunların arasında ise konuşurken cümlenin nerede başladığı ve bittiğini görememek bulunuyor. Konuşurken daha net anlaşılır olmanın en önemli sebebi ise duyguların ve düşüncelerin mimikler ile ifade ediliyor olması. Mesajlaşarak iletişim kurduğunuzda karşınızdaki insanın sizin ne hissettiğinizi anlaması zor bir ihtimal oluyor. Emoji kullanımı bu problemi ortadan kaldırmayı amaçlıyor. Özetle emoji nedir, neden kullanılır sorusuna duyguları daha net bir şekilde ifade etmek için kullanıldığını söylemek gerekiyor.

 

iPhone Emojileri Başka Telefonlarda Kullanılabilir mi?

Her işletim sisteminin kendine ait farklı özellikleri vardır. Apple, iOS işletim sistemi ile dikkatleri üzerine çekmeyi başarıyor. iOS işletim sisteminin en önemli özellikleri arasında ise emojiler bulunur. Telefona gelen her güncelleme sonrası emojiler değişir ve güncellenir. Mesajlaşmayı daha eğlenceli hale getiren bu dijital simgeler, pek çok kişi tarafından yoğun bir ilgi görüyor.

 

iPhone bir telefondan gönderilen emoji kaydetmek istiyorsanız mesajı kopyalamanız gerekir. Mesajın üzerine uzun süre basılı tuttuğunuzda kopyala seçeneğe çıkacaktır. Kopyalayarak istediğiniz başka bir mesajda emojiyi kullanabilirsiniz.

 

iPhone emojileri başka telefonlarda kullanılabilir mi sorusunu bu şekilde yanıt verilebilir. Başka bir mesajdan kopyaladığınız emojiyi kullanamıyor olmanızın ise bazı nedenleri bulunur.

 

Kopyaladığım Emojileri Neden Kullanamıyorum?

Karşı taraftan size gelen mesajı kopyaladığınızda simgeler de dahil olmak üzere bütün mesajın kopyalanması gerekiyor. Mesajı başka bir yere yapıştırdığınızda kopyalama işlemi emojiler için geçerli olmayabilir. Bu durumun bazı sebepleri bulunur.

 

Kopyaladığınız emojileri kullanamıyor ya da Instagram’da emoji göremiyor olmanızın sebebi genellikle işletim sisteminiz ile ilgilidir. Android ve iOS işletim sistemine sahip olan cihazlar gerekli güncellemeleri periyodik aralıklarla yapmalıdır. Sisteme gelen güncellemeyi yapmıyorsanız kopyaladığım emojileri neden kullanamıyorum sorusuyla karşı karşıya kalabilirsiniz. Kopyaladığınız emojileri kullanamıyor olmanızın sebepleri arasında;

  • İşletim sisteminizin eski sürüm olması, 
  • Kopyaladığınız emojinin başka bir işletim sistemi tarafından tasarlanması, 
  • Instagram ya da emoji kullanmayı düşündüğünü sosyal medya platformunun uygulamasını güncel olmaması bulunur.

 

Birden fazla etken sebebiyle kopyaladığınız emojileri kullanamıyor ya da emoji görmüyor olabilirsiniz. İşletim sisteminizi güncellediğinizde bu problem genellikle çözülür.

Amerika’da İphone Fiyatları merak mı ediyorsunuz? İşte detaylar

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu