Teknoloji

iPhone Engellenen Numaradan Gelen Aramayı Görmenin Yolları

iPhone engellenen numaradan gelen aramayı görme kullanıcıların merak ettiği konulardandır. Ancak engellenmiş olan numaralardan gelen çağrıları görmek çağrı geçmişinde mümkün değildir. Kişiler böyle durumlarda son çağrılar listesinden engellenen numaraları görebilirler. Bu çağrıları görmek için de belirli adımları takip etmek gerekir. 

iPhone kullanıcıları çeşitli nedenlerle belli kişilerin numaralarını engelleyebilir. Rahatsız edilmemek ya da telefonlarının sürekli olarak çalmasını istemeyen kişiler belli numaraları engelleme şansına sahiptir. Böyle durumlarda bu kişiler engelledikleri numaralar tarafından hala aranmaya devam edebilirler. Özellikle iPhone telefonlar engellenmiş bir numaradan arandığında da sinyal verebilir. 

Kişiler bu sinyal doğrultusunda kendilerini kimin aradığını öğrenmek isteyebilirler. Karşı tarafa telefonunuzun meşgul çalması durumu söz konusu olur. Ancak karşı tarafa meşgul sinyali gelse de size uzun uzun telefon çalma sesi gelmez. Sadece kısa bir sinyalle arandığınız belirtilir. Böyle durumlarda telefonunuzu Kimin aradığını öğrenmek isteyebilirsiniz.

İphone İmei atma hakkında detaylar içeride.

Engellenen Çağrıları iPhone Telefonlarda Nasıl Görebilirsiniz?

iPhone kullanıcıları telefonlarına engellenen numaralardan gelen çağrıları da görebilirler. Böyle durumlarda dikkat edilmesi gereken birtakım işlem adımları bulunmaktadır. iPhone engellenen numaradan gelen aramayı görme isteyen kişiler şu adımları takip edebilirler:

  • Öncelikle kişiler cihazlarındaki Ayarlar kısmına gitmelidir. 
  • Buradan Telefon kısmına girmek gerekir. 
  • Telefon seçeneğine dokunduktan sonra da Engellenenler kısmına gitmek gerekir. 
  • Bu bölümde karşınıza tüm engellenen numara ve kişiler listelenmektedir. 
  • Daha sonra da Son Çağrılar kısmına girmeniz gerekir. 
  • Karşınıza gelen kısımda engellenmiş bir numaradan çağrı var ise görmeniz mümkündür.

Engellenen numaralardan gelen çağrıların listesini yukarıda anlatıldığı şekilde görebilirsiniz. Bu şekilde sizin kimin aradığını da rahatlıkla görebilme şansı elde edebilirsiniz. Bu adımları takip ederek engellenen bir numaradan gelen tüm çağrıları rahatlıkla kontrol edebilme şansını sizlere sunmaktadır. Ancak bu çağrılar sizlere bildirim olarak gelmeyebilir. Yalnızca çağrı geçmişinde görülebilmektedir. 

 

IPhone’da Engellenen Numaradan Gelen Aramaları Nasıl Görebilirim?

iPhone engellenen numaradan gelen aramayı görme işlemini kişiler kendi cihazlarının ayarları kısmından gerçekleştirmek durumundadır. Kullanıcıların telefonlarına engellenen numaralardan arandıklarında herhangi bir sinyal gelmez. Böyle durumlarda kişiler yine de engellemiş oldukları numaralardan aranıp aranmadıklarını merak edebilirler. Böyle durumlarda da telefon seçeneği kısmına ayarlar kısmını kullanarak girmeleri gerekir

Buradaki engellenmiş numara listesini açarak buradan tüm engellenen numaraları rahatlıkla yönetebilirsiniz. Karşınıza gelen listeden son yapılan çağrıları görmek mümkün olabilir. Bu kısımda engellenen numaralardan gelen çağrıları rahatlıkla görüntüleme imkanı bulabilirsiniz. Unutulmaması gereken nokta ise bu çağrılardan bir sinyal sesi almamanızdır. 

Yani engellenen numaralardan arandığınızı merak ediyorsanız ayarlar kısmından telefona ve buradan da engellenen numaralar kısmına girmeniz yeterli olmaktadır. Tüm gelen çağrılar engellenmiş numaran gelmiş ise bu listede toplanmaktadır. Aynı zamanda bu numaradan gelen sesli tüm posta mesajları da engellenmiş olabileceğinden bu kısma girerek size gelen engelli çağrıları rahatlıkla görme şansı bulabilmektesiniz. 

 

iPhone Fotoğraf Birleştirme Nedir? Nasıl Yapılır? Sizler için detaylı olarak araştırdık inceledik.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu