Haberler

İphone Uygulama Kilitleme

İphone Uygulama Kilitleme Bilgisini Sizler İçin Derledik.

iPhone’da uygulamalar nasıl kilitlenir?

İphone Uygulama Kilitleme , Artık uygulamanızda Touch ID’yi etkinleştirerek uygulamaların kilidini açmak için parmak izinizi kullanabilirsiniz. Ayrıca, hangisini kullanırsanız kullanın, herhangi bir uygulamanın Touch ID uygulama ayarlarında parmak izi uygulama kilidine izin verilebilir.

Yöntem 1: iPhone Birinci Taraftaki uygulamaları kilitlemek için bu yöntemi kullanın

iOS, uygulamaları tek tek kilitlemek için yerleşik sistem düzeyinde desteğe sahip değildir. Bu nedenle, şu anda uygulamaları tek tek kilitleme yeteneği sınırlı kalıyor. Benzer bir etki yaratmak için birkaç geçici çözüm ve düzeltme kullanabilirsiniz. iOS’ta birinci taraf uygulamaları kilitlemek için aşağıdaki adımları izleyin.İphone Uygulama Kilitleme

lock apps on iphone first party

Ayarlar uygulamasını açın

Ekran Süresi sekmesine gidin , etkinleştirin ve İçerik ve Gizlilik Kısıtlamaları bölümüne gidin.

Şimdi İzin Verilen Uygulamalar seçeneğine dokunun ve kullanmak istemediğiniz tüm uygulamalar için geçişleri kapatın.

Ayarları kaydetmek için ana ekrana dönün.

iOS 11 veya daha eski sürümleri çalıştıran iPhone‘larda Kısıtlamalar özelliğini kullanmanız gerekecektir. Öncelikle Ayarlar uygulamasına gidin ve Genel bölümünü açın. Ardından, lütfen aşağı kaydırın ve Kısıtlamalar sekmesine gidin ve açın; burada, Kısıtlamaları Etkinleştir. Ardından, yeni bir şifre girmeniz ve onaylamanız gerekecektir.

Kısıtlamalar benzersiz bir şifre ile etkinleştirildiğinde, size çeşitli seçenekler sunulur. Bunun tek dezavantajı, buna yalnızca Apple’ın birinci taraf uygulamalarının dahil edilmesidir.

Bu yöntemi kullanan tüm uygulamalar için yeşil geçiş simgesini kapalı konumuna kaydırarak, devre dışı bırakılan uygulamaların ana ekranda görünmesini engelleyebilirsiniz. Bu pek bir kilitleme seçeneği olmasa da uygulamanın telefonda çalışmasını engeller. Ayrıca geçici bir uygulama kaldırma yöntemi olarak da çalışır. Ancak, burada kilitlediğiniz uygulamalara siz kısıtlamalar sekmesinden yeniden izin verene kadar erişilemediğinden, bu yöntem çoğu kullanıcı için idealden daha az olabilir.

Yöntem 2: Ekran Süresi Sınırları Özelliğini kullanarak iPhone’daki Uygulamaları Kilitleyin

lock apps on iphone using screen time limits feature

Uygulamada bir kilit ayarlamak için iOS 12’de sunulan zaman sınırları özelliğini de kullanabilirsiniz.

Ayarlar uygulamasına gidin ve Ekran Süresi sekmesini açın

Ardından Uygulama Sınırları bölümüne gidin ve Sınır Ekle seçeneğine dokunun

Uygulama size bir uygulama listesi sunacak ve hangi uygulamalara erişimi kısıtlayacağınıza karar vermeniz gerekiyor; Sosyal Ağ gibi kısıtlamak istediğiniz uygulama kategorisinin solundaki onay kutusu düğmesine dokunun.

Kategoriye dokunarak bir kategori altındaki yalnızca belirli uygulamaları kısıtlayabilirsiniz.

Uygulama kategorisinin kullanımı için bir zaman sınırı seçin; o uygulama kategorisinin yararına bir zaman sınırı belirleyebilir ve bu kısıtlamanın etkin olmasını istediğiniz günleri özelleştirebilirsiniz; Ayarları kaydetmek için Ekle düğmesine dokunun.

Önceden tanımlanmış zaman sınırı ayarlandığında, uygulama kilitlenir ve “Daha Fazla Zaman İste” seçeneğine tıklayarak ve kilidi devre dışı bırakmak için parola girerek zaman sınırını istediğiniz zaman uzatabilirsiniz

Yöntem 3: Kılavuzlu Erişimi Kullanarak iPhone’daki Uygulamaları Kilitleyin

lock apps on iphone using guided access

Uygulamalarınızı kilitlemenin en uç yolu Kılavuzlu Erişim’i kullanmaktır. Kılavuzlu Erişim, başka bir nükleer uygulama kilidi seçeneğidir ve daha önce açmış olduğunuz uygulamadan çıkmanızı engeller. Telefonunuzdaki belirli bir uygulama için telefonunuzu başka bir kullanıcıya vermeniz gerektiğinde bu çok kullanışlı olabilir, ancak izinsiz başka bir yere girişebileceklerinden endişeleniyorsunuz.

Rehberli Erişimi etkinleştirmek için Ayarlar’a gidin ve Erişilebilirlik’i seçin.

Şimdi Kılavuzlu Erişim’i seçin ve geçişi etkinleştirin.

Şimdi Parola Ayarlarına gidin ve Kılavuzlu Erişim Parolasını ayarlayın.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu