Teknoloji

WhatsApp, iPhone ve Android için Mesaj Tepkilerini Hazırlıyor

WhatsApp, iPhone ve Android için Mesaj Tepkilerini Hazırlıyor

iPhone ve Android için Mesaj Tepkilerini WhatsApp’ın son derece popüler konuşma platformuna iMessage tarzı mesaj tepkileri getirme stratejisi, WABetaInfo tarafından paylaşılan yepyeni ekran görüntülerine dayanarak sona eriyor gibi görünüyor.
WhatsApp aslında uzun bir süredir mesaj yanıtlarına ya da Apple Messages’ın tabiriyle “Tapback’lere” hizmet ediyor ve büyümelerinin ilk kez geçen yaz ortaya çıktığını gösteren kanıtlar var.

Bu özellik, mesajlaşma uygulaması kullanıcılarına, daha uzun metne dayalı bir yanıt yazmak zorunda kalmadan bir mesaja (örneğin, iMessage’da beğenerek veya beğenerek) yanıt vermek için hızlı ve kolay bir yöntem sunar.

iphone ve android için mesaj tepkilerini

Mesaj tepkilerinin WhatsApp ile ilgili olduğuna dair ilk ipuçları, özelliğin işlevselliğinin yanı sıra görünümün doğru bir şekilde detaylandırılmadığını öne sürdü, ancak en son resimler kullanıcılara tam olarak nasıl çalışacakları konusunda çok daha iyi bir fikir veriyor.

Şu anda mevcut olan altı emoji, başparmak yukarıya, yürek, sevinç dalgalarıyla yüzleşme, ağzı açık yüz, ağlayan yüz ve katlanmış eller içerir. Bir yanıt seçildiğinde, mesajın altında daha küçük bir hesapta görünür.
Özellikle Facebook Messenger, tam bir emoji seçiciye erişmek için tepki alternatiflerinde bir artı anahtarı içerir, ancak şu anda bu, WhatsApp ekran görüntülerinde görünmüyor ve zamanında eklenip eklenmeyeceği bilinmiyor.
WABetainfo’ya göre WhatsApp, mesaj yanıtlarını hem iphone hem de Android’de WhatsApp‘a getirmeye hazırlanıyor, potansiyel olarak halka açılmadan önce yaklaşan bir beta sürümünde. Uygulama uzmanı aynı şekilde, platform üzerinden paylaşılan mesajlara benzer şekilde, tepkilerin kesinlikle uçtan uca şifreleneceğini de ekliyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu