Kripto Para

İşlem Hacimlerinde Kripto Rotası Coinbase’e 1,1 Milyar Dolarlık Zarar Maliyeti

Kripto borsası Coinbase, ikinci çeyrekte 803 milyon dolarlık gelir üzerinden 1,1 milyar dolarlık bir kayıp açıkladı; bu, yatırımcıların bu yılki varlıklardaki oynaklıktan endişe duyduğu için beklenenden daha büyük bir kayıp, kripto para birimlerinde alım satım yapmaktan kaçındı.

Her iki rakam da analistlerin tahminlerinin altında kaldı ve şirketin yılın ilk üç ayında rapor ettiği rakamların altında kaldı.

Bu, Coinbase’in açık açıkladığı ikinci çeyrek ve bu yılın Nisan ayında Nasdaq’ta başlatılan kripto borsasından bu yana en büyük kayıp.

Normal ticaretin kapanışından sonra Coinbase hisseleri yaklaşık %5 düştü. Bu yıl şimdiye kadarki en sert “kripto kışlarından” biri olarak adlandırılanın bir sonucu olarak, borsa %65 düştü.

Kripto Borsası Ticaret Hacimlerinin Düştüğünü Görüyor

San Francisco merkezli şirket, mevcut çeyrekte ticaret hacimlerinin daha da düşmesini bekliyor ve sektörün birçok kripto girişiminin başarısızlığından ve finansal piyasalarda daha büyük bir satıştan kaynaklanan kargaşaya dikkat çekiyor.

Yatırımcılarla yapılan bir konferans görüşmesi sırasında borsa, 1,1 milyar dolarlık kaybının önemli bir bölümünün, kripto para birimlerinin fiyatı düştüğünde değer düşüklüğü almasını gerektiren, ancak fiyatlar yükseldiğinde bir kazanç kaydetmesine izin vermeyen muhasebe düzenlemelerine atfedilebileceğini söyledi. 

Binance Nasıl Kayıt Olunur 2022

İşlemler açısından, önceki üç aya göre 200.000 düşüşle sitede yaklaşık 9 milyon kullanıcı işlem gördü. Coinbase, bir yıl önce aynı çeyrekte aynı rakama sahipti ve bir yıl boyunca aylık 200.000 aktif kullanıcı ekledi.

Coinbase, hissedarlara bir mektupta şunları söyledi:

“Mevcut ekonomik çöküş “hızlı ve öfkeli” bir şekilde geldi ve müşteri davranışı önceki ayı piyasalarınınkine benziyor.”

Operasyon Direktörü Emilie Choi, Bloomberg TV ile yaptığı röportajda şunları söyledi:

“Çekirdek perakende müşterileri, düşüş nedeniyle ‘arada oturuyor’.”

Coinbase İçin Önümüzde Zor Yol

Coinbase’in 30 Haziran’da sona eren çeyrekteki mali sıkıntıları, şirketin halka açılmasından bu yana en büyük miktar olan yatırımlar ve girişimlerle bağlantılı 446 milyon dolarlık değer düşüklüğü maliyetini içeriyor.

Kripto borsasının hayal kırıklığı yaratan kazanç duyurusu, kuruluşun kripto para birimi endüstrisinde endüstri çapında bir yavaşlamayı aşmaya çalıştığı ve yatırımcıların ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun firmayı yasadışı listeleme için araştırdığına dair yakın tarihli bir iddia hakkındaki korkularını yatıştırmaya çalıştığı bir zamanda geldi. menkul kıymetler.

Buna ek olarak, şirket geçen ay ABD Adalet Bakanlığı’nın şirketin eski ürün müdürünün içeriden öğrenenlerin ticaretiyle ilgili olarak tutuklandığını bildirmesiyle büyük bir gerileme yaşadı.

Bu arada Coinbase’in dünyanın en büyük varlık yöneticisi olan Blackrock ile ortaklık kurduğunun duyurulması, geçtiğimiz hafta borsanın hisse fiyatının yükselmesine neden oldu.

Aladdin platformunda Coinbase, finansal juggernaut’a kurumsal yatırımcılar için kripto para birimi ticaret teknolojisi sağlayacak.

coinbase

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu