Teknoloji

İyileştirilmiş Ön Isıtmalı Polestar 2 Tesla ile Eşleşiyor

İyileştirilmiş Ön Isıtmalı Polestar 2 Tesla ile Eşleşiyor

İyileştirilmiş Ön Isıtmalı Polestar 2‘nin yazılım sürümünü P1.7’ye yükselten yeni bir kablosuz güncelleme ile üretici, aracı daha soğuk iklimlerde çalıştırmak isteyenler için bazı önemli işlevler ekledi. Bunlar çoğunlukla pili sıcaklıklar düşükken yolculuklar için hazırlamak ve pilin parametrelerini izlemekle ilgilidir – aynı güncellemeler Volvo XC40 Recharge için de yapılmıştır .

Önemli güncellemeler, dış sıcaklıktan ve soğuk iklim pil bilgi özelliğinden bağımsız olarak en yüksek hızda şarj olması için paket sıcaklığını optimize eden DC hızlı şarj için artık mevcut olan pil ön ısıtmasıdır. İkincisi, sürücüye dış koşulların verimliliği ve menzili nasıl etkileyebileceğini bildirir.

Polestar’a göre, pilin önceden ısıtılması da, özellikle araç bir AC şarj cihazına takılıyken, eskisinden daha iyi çalışıyor. Polestar ayrıca fren rejenerasyonunu, bazı koşullarda akü verimliliğini iyileştirdiğini ve aracın maksimum kapasitede şarj edilmesini kolaylaştırdığını belirtiyor.

Kris Rifa , tüm bu değişiklikleri , daha Kasım bile olmasa da, negatif sıcaklıklarla (-2°C/28,4°F) karşılaştığı soğuk Norveç’te test etti. Yeni eklenen tüm işlevleri test etti ve en son videosunun başlığından da anlaşılacağı gibi, beklenenden daha iyi hatta daha iyiler hatta Polestar’ın Tesla’ya gerçekten yaklaştığını ve muhtemelen geldiğinde onu aştığını söyleyecek kadar ileri gidiyor. pil ön koşullandırma ve soğuk iklimlerde bir EV çalıştırma ile ilgili her şeye.

Ayrıca daha önce P1.7’nin getirdiği değişikliklerle ilgili daha fazla ayrıntıya girdiği ve yeni güncellenen Polestar 2’ye çok olumlu bir ışık tuttuğu bir video yayınladı. O videoyu aşağıya ekledik. Ayrıca son üç kablosuz güncelleme için resmi değişiklik listesine göz atın:

P1.7 yazılım sürümündeki güncellemeler

– Menzil Asistanı: mevcut tüketim, mevcut tüketime dayalı tahmini menzil, daha verimli sürüşü desteklemek için yüksek enerji talebi göstergesi dahil olmak üzere enerji bilgilerini gösteren yeni uygulama.
– Eko iklim: Sürücü tercihine göre enerji tüketimini azaltmak için tasarlanan Range Assistant’ta bulunan, verimliliği optimize edilmiş yeni klima kontrolü.
– Soğuk iklim akü bilgisi: Soğuk iklimin akü verimliliğini ve menzilini etkileyebileceği durumlarda sürücüyü uyarır.
– DC şarjı için pil ön ısıtması: DC şarj istasyonu Google Haritalar’da bir hedef olarak ayarlandığında maksimum şarj hızı için pil sıcaklığını optimize eder.
– Daha fazla menzil için AC şarj cihazına takıldığında iklim zamanlayıcısına göre geliştirilmiş pil ön koşullandırma.
– Artan menzil için geliştirilmiş rejeneratif frenleme.
– Araç ısı kayıplarının optimize edilmiş kullanımı: aküyü ısıtmak için fazla ısı enerjisini kullanarak belirli koşullarda akü verimliliğini artırmak, menzili ve şarj hızını iyileştirmek.
– Şarj kararlılığı iyileştirmeleri.
– SiriusXM uydu radyosu.

P1.6 (P2127) yazılım sürümündeki güncellemeler

– Elektrik motoru optimizasyonu.
– Geliştirilmiş bağlantı sağlamlığı.
– Sistem dili eklendi: Arapça.
– Ek cep telefonları için kalibrasyon iyileştirmesi.
– Arabaya girerken en son oynatılan medyaya devam edin.

P1.5 (P2124) yazılım sürümündeki güncellemeler

– Yazılım sürümü artık araç ayarlarında görüntüleniyor: Araçta hangi yazılım sürümünün kurulu olduğunu kontrol edin.
– DC şarj: şarj hızı artık hızlı şarj olurken kW olarak gösteriliyor.
– Uzun süreli AC şarjı sırasında 12V pil yönetimi için kararlılık iyileştirmesi.
– Polestar Dijital Anahtar ve Polestar Uygulaması için kararlılık iyileştirmeleri.
– İyileştirilmiş sürücü görüntüleme modları: araç merkezli görünüm kaldırıldı.
– Telefondaki favori kişiler için hata düzeltmeleri, fiziksel tuşla kilitleme/kilit açma.
– Ek sistem dilleri: Bulgarca, Kantonca, Çekçe, Danca, Estonca, Fince, Yunanca, Macarca, Japonca, Korece, Letonca, Litvanca, Mandarin Çincesi, Lehçe, Portekizce, Romence, Rusça, Slovakça, Slovence, İspanyolca, Türkçe, Ukraynaca. Bazı hizmetler tüm dillerde mevcut değildir. İyileştirilmiş Ön Isıtmalı Polestar

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu