Haberler

Karşınızda Xiaomi Masaüstü Bilgisayarı ! Mini Mi Sizlerle

Xiaomi Yeni Masaüstü Bilgisayarı

Karşınızda Xiaomi Masaüstü Bilgisayarı ! Mini Mi Sizlerle

Daha çok akıllı telefonları ile tanınmış Xiaomi, her ne kadar telefonları ile ön planda olsa da çoğu alanda değişik gereksinimlere yönelik mamüller ile de kullanıcıların karşısına çıkıyor. Bundan iki sene evvel dizüstü bilgisayar üretmesiyle Windows bilgisayarlar arasına bir alternatif ekleyen şirket, şimdi ise masaüstü bilgisayar dünyasına ismim atıyor. İşte karşınızda Xiaomi’nin sabit bilgisayarı Mi Mini!

karşınızda xiaomi masaüstü bilgisayarı ! mini mi sizlerle

 

Xiaomi Mi Mini’nin büyüklüğü avuç içi kadar!

Şirket, yeni masaüstü bilgisayarı ile alakalı ilk konsept görüntülerini paylaştı. Paylaşılan görselde gördüğünüz üzere Xiaomi Mi Mini’nin Intel NUC serisi bilgisayarlar gibi küçük boyutlarda olmasını hedefliyor.

Apple’ın masaüstü bilgisayar çözümü Mac Mini’yi andıran tasarıma sahip Xiaomi Mi Mini, Mac Mini’nin aksine ön yüzünde iki adet USB ve bir adet kulaklık girişi bulunduruyor.

Mi Mini’nin Teknik Özellikleri

Tasarım bir yana dursun, malzeme niteliği evresinde metal alaşım sarfedilen Mi Mini, söylentilere göre gücünü AMD’nin RDNA3 mimarisine sahip 8 çekirdekli Ryzen 7 6800H prosedürcüsünden alacak. 16 GB RAM ve 512 GB M2 standardında SSD ile kutudan çıkacak olan bilgisayarın güç gereksinimi ise 100W hızındaki şarj adaptöründen karşılanacak.

Şirketin 11 Aralık’da düzenleyeceği lansmanda Xiaomi 13 serisi, Watch S2 akıllı saati ve MIUI 14 arayüzü ile beraber tanıtılacak olan Xiaomi Mi Mini, tahminlere göre 570 dolar seviyesinde bir fiyatlandırma ile karşımıza çıkacak. Bilgisayarın Türkiye’de satışa sunulup sunulmayacağı ile alakalı ise net bir bilgi bulunmuyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu