Kripto Para

Kripto borsası FTX, Robinhood devralmasının kartlarda olmadığını söylüyor

Kripto borsası FTX, Robinhood devralmasının kartlarda olmadığını söylüyor

 

Sam Bankman-Fried’in FTX kripto borsası, Pazartesi günkü bir raporun borsanın böyle bir anlaşmayı araştırdığını iddia etmesinin ardından Robinhood Markets Inc’i satın alma görüşmelerinde olmadığını söyledi.

Bloomberg News Pazartesi günü FTX’in dahili olarak uygulama tabanlı komisyonculuğu nasıl satın alacağını tartıştığını ve Robinhood’un konuyla ilgili bilgisi olan kişilere atıfta bulunarak resmi bir devralma yaklaşımı almadığını bildirdi.

Bankman-Fried, e-postayla gönderilen bir açıklamada, “Robinhood ile aktif bir birleşme ve satın alma görüşmesi yok” dedi.

Robinhood yorum yapmaktan kaçındı. Perakende ticaret platformunun hisseleri, rapora göre %14’ün üzerine çıktıktan sonra uzun vadeli işlemlerde %5 düştü.

Geçen ay, FTX’in kurucusu ve CEO’su Robinhood’da %7,6 hissesini açıkladı ancak perakende ticaret platformunun kontrolünü ele geçirmek gibi bir niyetinin olmadığını söyledi.

robinhood

Robinhood’un ikili sınıf hisseleri, kurucularına mevcut oy hisselerinin %64’ünün kontrolünü vererek, onların desteği olmadan devralmaları neredeyse imkansız hale getiriyor.

Popüler ticaret platformu, perakende yatırımcıların GameStop ve AMC Entertainment gibi sözde mem hisse senetlerine para pompalamak için kullandığı 2021’in çılgın hızından ticaret hacimlerinin düşmesiyle bu yıl baskı altına girdi .

Bu yavaşlama ve hızlı büyüyen teknoloji stoklarındaki satışlar, bu yıl Robinhood hisselerinde %50’ye yakın bir düşüşe neden oldu. Şirketin Cuma günkü kapanış fiyatı itibariyle yaklaşık 7 milyar dolarlık bir piyasa değeri vardı.

İlginizi Çekebilir: Telegram Premium duyuruldu

FTX’in ABD kolu, Mayıs ayında, yaz sonuna kadar bir hisse senedi alım satım platformu başlatacağını duyurdu. Geçen hafta, ortak Embedded Financial Technologies’i, hisse senedi alım satım platformuna saklama, icra ve takas hizmetleri ekleyecek açıklanmayan bir miktar karşılığında satın aldı.

FTX ve milyarder kurucusu Bankman-Fried, kripto piyasasının son çöküşü sırasında diğer oyuncuları kurtardı. Firmanın likidite sıkışıklığından kaçınmasına yardımcı olmak için kripto borç veren BlockFi’ye 250 milyon dolarlık döner kredi tesisi sağladı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu