Kripto Para

Kripto Borsası Zipmex İflas Ediyor

Haftalarca süren söylentilerden sonra kripto para borsası Zipmex, alacaklılardan gelen yasal tehditlere yanıt olarak Singapur’da iflas koruması için başvuruda bulunduğunu söyledi.

Tayland merkezli kripto borsasının, kripto piyasalarını saran kargaşadan ciddi şekilde hırpalanmış kripto borç verenler olan Babel Finance ve Celsius’a 50 milyon dolardan fazla maruz kaldığı bildiriliyor.

Babel, Three Arrows Capital ve Celsius Network gibi aşırı kaldıraçlı kripto işletmelerinin neden olduğu likidite baskılarına yanıt olarak geçen ayın ortasında para çekme işlemlerini durdurdu.

Askıya Alma Talebi

Raporlara göre Zipmex, şirket likidite sorunlarını çözmeye çalışırken moratoryumu kaldırmayı garanti edene kadar beş firması için askıya alma indirimi talep etti.

Borsa şöyle açıklıyor:

“Bu, Zipmex’i yürürlükteyken üçüncü taraf davalarına, iddialarına ve prosedürlerine karşı koruyarak ekibin olası iddiaları veya olumsuz eylemleri savunmak zorunda kalmadan likidite krizini çözmeye odaklanmasını sağlıyor.”

Singapur yasalarına göre, böyle bir dilekçe, şirketlere otomatik olarak 30 günlük bir moratoryum veya Singapur mahkemesi davayla ilgili karar verene kadar (hangisi önce gelirse) otomatik olarak izin verir.

Zipmex , Ticaret Cüzdanını, NFT platformunu ve diğer ürünlerini kullanmaya devam edeceğini, bu nedenle tüketicilerin herhangi bir hizmet gecikmesi beklememesi gerektiğini veya en azından henüz olmadığını belirtti.

Ayı piyasasının kademeli etkisinin bir sonucu olarak, kripto ile ilgili birkaç şirket ilerlemek için daha temkinli bir strateji benimseyecek.

Kripto para piyasası geçmişte benzer zorluklar yaşadı, ancak mevcut benimseme ve ölçek düzeyinde, piyasa için çok tatsız.

SEC: Şikayet Dosyası Vs. Zipmeks

Bazı rakamlara göre, Singapur’un Asya-Pasifik’teki en büyüğü olan agresif kripto para birimi endüstrisi, Three Arrows ve Celsius kripto fonlarının son başarısızlığıyla sarsıldı.

Piyasaya giren para, tüm kargaşanın bir sonucu olarak değişken olmuştur. Bu hafta, endüstri istihbarat platformu CB Insights, 2022’nin ilk yarısında blockchain ve kripto para girişimleri için risk sermayesi finansmanının çeyrekten fazla düşerek 6,6 milyar dolara düştüğünü açıkladı.

Bu hafta, Zipmex, ilgili bir kuruluştan, bir mutabakat zaptı (MOU) içinde ana hatlarıyla belirtilen parametrelerle şirketin durum tespitine başlamasına izin veren bir yatırım teklifi aldığını söyledi.

Bu arada Tayland Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu, etkilenen yatırımcıların web sitesinde şirkete karşı şikayette bulunmalarını talep ediyor.

tjusb1mr

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu