Kripto Para

Kripto dolandırıcılığı kurbanları 2021’den bu yana 1 milyar dolardan fazla kaybetti

Kripto para çılgınlığı, geçen yıl Bitcoin'in Kasım ayında 69.000 $'lık rekor seviyeye ulaşmasıyla hararetli bir seviyedeydi.

Kripto dolandırıcılığı kurbanları 2021’den bu yana 1 milyar dolardan fazla kaybetti

 

Federal Ticaret Komisyonu (FTC) Cuma günü yayınladığı bir raporda, 46.000’den fazla kişinin 2021’in başlangıcından bu yana kripto para dolandırıcılıklarında 1 milyar dolardan fazla kaybettiğini bildirdi.

FTC’ye göre, bir dolandırıcılıkta dijital para birimlerini kaybettiğini bildiren kişilerin yaklaşık yarısı, bunun bir sosyal medya platformunda bir reklam, gönderi veya mesajla başladığını söyledi.

Kripto para çılgınlığı, geçen yıl Bitcoin’in Kasım ayında 69.000 $’lık rekor seviyeye ulaşmasıyla hararetli bir seviyedeydi.

kripto
kripto

Ajans, raporların sosyal medyayı ve kriptoyu dolandırıcılık için yanıcı bir kombinasyon olarak işaret ettiğini ve dijital para dolandırıcılıklarıyla ilgili tüm kayıpların yaklaşık 575 milyon dolarının “sahte yatırım fırsatları” ile ilgili olduğunu da sözlerine ekledi.

Rapora göre , sosyal medya kaynaklı bir dolandırıcılıkta kaybedilen her on dolardan yaklaşık dördü, diğer tüm ödeme yöntemlerinden çok daha fazla kriptoda kaybedildi ve Instagram, Facebook , WhatsApp ve Telegram bu gibi durumlarda en iyi sosyal medya platformları oldu. .

İlginizi Çekebilir: Hubble Teleskobunun Çektiği Görüntü Gözlerimizi Büyüledi!

FTC, bir kişi için bildirilen ortalama kaybın 2.600 dolar olduğunu ve bitcoin, tether ve etherin insanların dolandırıcılara ödeme yapmak için kullandığı en iyi kripto para birimleri olduğunu söyledi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu