Kripto Para

Kripto para piyasası üreticisi Wintermute 160 milyon dolara hacklendi

Kripto para piyasası üreticisi Wintermute 160 milyon dolara hacklendi

 

Kurucu ve CEO Evgeny Gaevoy’a göre kripto piyasası yapıcı firma Wintermute 160 milyon dolara saldırıya uğradı, ancak firma çözücü olmaya devam ediyor.

Gaevoy bugün Twitter’da paranın DeFi operasyonlarıyla ilgili olduğunu ve merkezi borsa ve tezgah üstü tekliflerin etkilenmediğini söyledi.

Gaevoy, ” Özsermayede bu miktarın iki katı kadar borcumuz var,” dedi. ” Wintermute ile bir MM anlaşmanız varsa, paranız güvende. Hizmetlerimizde bugün ve potansiyel olarak önümüzdeki birkaç gün boyunca bir kesinti olacak ve sonrasında normale dönecek.”

Gaevoy, 90 varlığın çalındığını söyledi. İki token miktarı 1 milyon ile 2.5 milyon dolar arasında, geri kalan 1 milyon doların altındaydı.

Firmanın bunu beyaz şapkalı bir hack olarak görmeye açık olduğunu da sözlerine ekledi. Bu durumda firma, geri kalanını geri verirse, bilgisayar korsanının paranın bir kısmını böcek ödülü olarak tutmasına izin verecekti.

Gaevoy, Telegram aracılığıyla tweetlerin doğru olduğunu doğruladı ancak başka bir yorumda bulunmadı.

kripto para piyasası üreticisi wintermute 160 milyon dolara hacklendi

Kripto Twitter yanıt veriyor

Tanınmış kripto bireyler, saldırıya yanıtlarını sunmak için hızlı davrandılar.

Dragonfly Capital yönetici ortağı Haseeb Qureshi, “Bu Wintermute’un başına gelebilirse… Güvende kalın. Paranoyak kalın,” dedi.

Binance Nasıl Kayıt Olunur 2022

Mart ayında kendi hackine maruz kalan DeFiance Capital’in kurucusu Arthur Cheong, ” Bunu duyduğuma üzüldüm, şimdi bunu atlatmak son derece zor olmalı. Umarım bu sonunda çözülür.”

Kripto alanındaki suistimallerle ilgili uzun tweet dizileri ile tanınan Crypto dedektifi ZachXBT, hacker’ın çalınan fonların bulunduğu adresinin ayrıntılarını verdi .

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu