Kripto Para

Kripto Piyasaları Değerlemede 1T Doların Üzerinde Yükseliyor

Yaklaşık bir ay içinde ilk kez, birleşik kripto piyasası kapitalizasyonu 1 trilyon dolarlık kıyaslamanın üzerine çıktı.

Kripto Piyasaları Değerlemede 1T Doların Üzerinde Yükseliyor

Perakende yatırımcılar sektördeki baskın bir yükseliş hissiyatından faydalanırken, hafta başından bu yana kripto para ekosisteminde büyük bir yükseliş yaşandı.

Genel kripto piyasa değeri  , sırasıyla Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) fiyatlarındaki büyük artışın körüklediği yazı sırasında 1.065.628.469.022.754 $ olarak sabitlendi . Bitcoin son 24 saat içinde %6’nın üzerinde bir artışla 23.385 $’a yükselirken, Ethereum aynı zaman diliminde %3’ün üzerinde bir artışla 1.561 $’a kadar çıktı.

Piyasa boğaları, özellikle de çantalarını tutanlar, bu eğilimle biraz rahatlamış hissedecekler çünkü bu, dijital para birimi ekosisteminin, yükseliş duygularını harekete geçiren kayda değer herhangi bir temel olmadan bile bir gençleşme alabileceğini gösteriyor.

Bitcoin, geçen ay 18 aylık performansına kadar düştükten sonra bir ay içinde en yüksek noktasına ulaşırken , endüstrinin tehditkar kripto kışından yavaşlama ve gevşeme olasılığına ilişkin spekülasyonlar artıyor.

kripto

En Kötü Günler Hala Önümüzde Olabilir

Bu kadar karamsar görünmese de, kripto fiyatlarındaki mevcut artış, muhtemelen birkaç hafta süren kapsamlı piyasa çöküşünden sonra doğal bir yükseliş düzeltmesidir.

NFT Vergi Rehberi

Bu ayın sonunda yapılması planlanan ABD Federal Açık Piyasa Komitesi (FOMC) de dahil olmak üzere en önemli olaylardan bazıları hala önümüzde. Enflasyonun öngörülenden çok daha yüksek olmasıyla , Fed’ler, enflasyon oranını azaltmak amacıyla, muhtemelen geçen sefer kaydedilen 75 baz puandan daha fazla olmak üzere, faiz oranlarını tekrar yükseltmek zorunda kalabilir .

Bu olursa, borsa , dijital para ekosistemindeki bu mevcut büyümeyi dengeleyebilecek bir şekilde tepki vermek zorundadır. Yerçekimi henüz tahmin edilemese de, endüstrinin henüz ormandan çıkmamış olma olasılığı var ve kehanet iyi olsa da, kripto kışı şu anda bitmekten çok uzak olabilir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu