Kripto Para

Kripto Piyasası Soğudukça Bitcoin Duraklıyor

Bitcoin fiyatına yaklaşık 4000 $ ekleyen yaklaşık 5 günlük yukarı yönlü fiyat hareketinden sonra, 24.000 $ seviyesinden reddedildikten sonra piyasa biraz soğudu. 

Bitcoin Için Teknikler

200 haftalık hareketli ortalama bitcoin’in işi şimdi yukarıdaki bir sonraki haftalık mumu kapatmaktır. Piyasada 24.000 $ direncini kırmak için yeterli alım gücü yoktu ve bitcoin gerektiği gibi devrildi ve Pazartesi günü yazı yazılırken 23.300 $ civarında konsolide oldu.

Bir sonraki güçlü destek alanı 22.500 dolar. Bu, 200 haftalık hareketli ortalamanın altında, ancak bitcoin’in desteğe dönmesi, daha kısa vadeli RSI’leri sıfırlaması ve ardından 24.000 dolarlık dirençte bir kez daha gitmesi mümkün olabilir.

Ağustos ayında bir Federal Rezerv FOMC toplantısı yok, bu yüzden Eylül ayına kadar daha fazla potansiyel oran artışı olmayacağı göz önüne alındığında, belki de Bitcoin’in yükselmesi için sahil açıktır. Ayrıca, son FOMC toplantısından sonra, Fed başkanı Powell, faiz artırımlarını gevşetme olasılığı konusunda çok daha güvercindi, enflasyon rakamları elbette izin veriyor.

Grafikte yukarı doğru bakıldığında, 29.000 dolar aşılması gereken kesinlikle büyük direnç. Bitcoin, bu fiyat seviyesini ilk geçtiği Aralık 2020’den bu yana, birkaç kez tekrar test etmek için geri geldi ve sonunda bu yılın Haziran ayında düştü. 

Teknik olarak konuşursak, Bitcoin’in önce iyi bir piyasa yapısı oluşturması gerektiği göz önüne alındığında, kripto para birimleri kralının önümüzdeki aylarda bu direnci kırması pek iyi bir fikir olmaz.

Bu nedenle, 29.000 dolarlık dirence kadar ulaşırsa bitcoin’in reddedilmesi ve potansiyel olarak bir kez daha geri gelip 20.000 doları test etmesi daha olasıdır.

bitcoin

Fiat Ölürken Bitcoin En Iyi Oyun

Uzun vadeli bitcoin hala son derece umut verici bir oyun ve fiat para birimleri ölüm sarmallarını hızlandırdığı için önümüzdeki birkaç yıl içinde elde tutulacak en iyi varlık olarak görünüyor.

Merkez bankalarının son zarlarını CBDC’ler (merkez bankası dijital para birimleri) şeklinde atması muhtemel görünüyor, ancak Çin dışında, büyük güçler önümüzdeki çift içinde CBDC’lerini başlatacak bir konumda görünmüyorlar. fiat para birimi ve küresel para sistemi o zamana kadar potansiyel olarak kırılma noktasına ulaşmış olacak.

Kripto para birimi nedir?

Altın ve gümüş de kişinin servetini yatırmak için iyi varlıklar gibi görünüyor, ancak bankaların havadan para basıp sonra kağıt vadeli işlem piyasalarına dökebilme kolaylığı göz önüne alındığında (ki bu durum devam ediyor) uzun yıllar boyunca) düşünülmesi gereken bir şeydir.

Bitcoin de fiyat baskısından muzdarip. SEC başkanı Gensler, spot ETF yerine  bitcoin vadeli işlem ETF’sine izin verme kararı aldı ve bu nedenle fiyatın yalnızca kısa devre yapılabileceğinden emin oldu.

Bununla birlikte, kralın üzerinde elbisesi yoktur ve para sisteminde bir şeylerin kırılması ve bunun ne olduğu ortaya çıkması kesinlikle sadece bir zaman meselesi olabilir. Bu sistem çöktüğünde, bilgili yatırımcının bunun dışında bir varlıkta olması gerekir. Bitcoin bu varlıktır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu