Kripto Para

Kripto yatırım ürünleri Temmuz ayında 474 milyon dolarlık giriş gördü

CoinShares Dijital Varlık Fonu Akışları Haftalık Raporuna göre, dijital varlık yatırım ürünleri, ayı 474 milyon dolarlık toplam girişle bitirdikten sonra Temmuz ayında en iyi aylarını kaydetti.

Rapor, 25 Temmuz ile başlayan hafta için dijital varlık yatırım ürünü girişlerinin 81 milyon dolar olduğunu ortaya koydu.

Art arda beşinci giriş haftasını işaret etti ve bu dönemdeki toplam girişleri 530 milyon dolara getirdi.

Bu girişler, kırmızı bir Haziran’da toplam 481 milyon dolarlık çıkış gördükten sonra piyasa yönünde keskin bir dönüş.

Geri dönüş, daha geniş kripto piyasasının 1 trilyon dolarlık işareti geri kazanmasından ve amiral gemisi dijital varlıkların ayı piyasasından hafifçe kurtarılmasından sonra geliyor.

Kısa Bitcoin pozisyonları 5 haftada ilk çıkışı kaydetti

Kısa Bitcoin pozisyonu, yatırımcıların 2,6 milyon dolar çekmesiyle beş hafta içinde ilk çıkışını kaydetti – bu, düşüş piyasası hislerinin gevşediğini gösteriyor.

Öte yandan, Bitcoin ( BTC ) yatırım ürünleri, kurumsal yatırımcılar tarafından yapılan yaklaşık 85 milyon dolarlık yatırımla en fazla girişe sahipti.

Ethereum ( ETH ), 1,1 milyon dolarlık giriş yayınladığı için pozitif akışlarına devam etti. Solana ( SOL ) gibi diğer altcoinler 1,5 milyon dolar giriş kaydederken, Litecoin ( LTC ) 100.000 dolar giriş gördü.

Ancak, çok varlıklı yatırım ürünleri için 3,7 milyon dolarlık çıkışla alışılmadık derecede kötü bir hafta yaşandı. Bu, varlık sınıfının arka arkaya ikinci çıkış haftası ve ayı 400.000 dolarlık çıkışla bitirdi.

kripto yatırım ürünleri temmuz ayında 474 milyon dolarlık giriş gördü

Amaç lider servis sağlayıcıların girişi

25 Temmuz haftasındaki girişlerin çoğu 60,3 milyon dolar ile Amaç’tan geldi. 21Shares, ProShares ve CoinShares gibi diğer sağlayıcılar, kalan 20.8 milyon dolarlık girişe katkıda bulundu.

Yalnızca CoinShares XBT, 2,9 milyon dolarlık çıkış kaydetti ve ayı 10.2 milyon dolarlık çıkışla tamamladı.

Kripto para birimi nedir?

Kuzey Amerikalı yatırımcılar yükselişte

Coğrafi olarak Kanada, 25 Temmuz haftasında 67,1 milyon dolar ile en fazla girişten sorumlu olurken, İsviçre 356 milyon dolar ile en fazla girişe sahip oldu.

Bağlam açısından, ABD Temmuz ayına kadar yalnızca 56 milyon dolarlık giriş kaydetti.

Brezilya da 3,3 milyon dolarlık küçük çıkışlar görürken, İsveç çıkışları kaydetmeye devam ediyor ve ayı kırmızıyla bitiriyor.

Bu arada, geçen haftaki ticaret faaliyeti, yıl için 2.4 milyar dolarlık ortalamanın çok altında 1.3 milyar dolar oldu.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu