Kripto Para
Trend

Kriptoları 2023’te Neler Bekliyor? Usta Analist BTC, ETH, XRP, SOL ve MATIC Tahminlerini Paylaştı

2022 yılı kripto para yatırımcısı açısından pek iyi geçmedi. En büyük kripto para birimi Bitcoin (BTC) fiyatında yaşanan gerilemeyle birlikte piyasa genelinde düşüş hareketleri takip edildi. Yatırımcılar şimdi 2023’te kriptoları bekleyen gelişmelere odaklanmışken uzmanların tahminlerini araştırıyor. Deneyimli kripto para analisti Miles Deutcher en popüler kripto para birimlerinde 2023 yılında neler yaşanabileceğini yorumladı.

2023’te Kriptolara Ne Olacak?

Ünlü analist Miles Deutcher, lider kripto para birimi Bitcoin’in yılın bir noktasında 30 bin dolara kadar geçici yükseliş yaşayacağını ancak bu seviyede kalıcı olamayacağını iddia etti. Potansiyel yükseliş olsa da BTC’nin yılın ilk yarısında yeni düşük seviyelere gerileyebileceğini öngören analist, 2023’te BTC’nin döngüsel bir dip yapacağını kaydetti.

Miles Deutcher, en büyük ikinci kripto para birimi Ethereum (ETH) analizinde ise olumlu bir görüş bildirdi. Analiste göre ETH hakimiyetinde bir canlanma yaşanacak ve yılın bir noktasında yüzde 23’e ulaşacak. Bu oran 2018 yılından beri görülmedi ancak Miles Deutcher piyasanın ETH merge güncellemesinin fiyatlamasını henüz yapmadığına dikkat çekti.

Miles Deutcher’in 2023 Kripto Analizi

miles deutcherin 2023 kripto analizi

Geniş bir takipçi kitlesi bulunan kripto para analisti Miles Deutcher, yeni yılda sektör adına en heyecan verici gelişmelere ZK rollup’ların ve zkEVM’nin yükselişini örnek gösterdi. Bu teknolojiler sayesinde blok zinciri ağları ölçeklenebilirliğini ve verimliliğini artırma imkanı bulacak. Usta analist bunların piyasada en iyi performans gösterenler arasında yer alacağını iddia etti.

XRP Davasına Dikkat Edilmeli

Kripto para analisti ayrıca Katman 2 protokollerinin popülerlik ve değer kazancı yaşamaya devam etmesini bekliyor. 2023 yılında Katman 1 protokolleri ile aradaki farkın kapanacağını söyleyen Miles Deutcher, yatırımcılara XRP davasının sonuçlanması konusunda uyarılarda bulundu. Analist bu davada, XRP için bir galibiyet çıkması durumunda tüm kripto para piyasası için pozitif ortam oluşacağını belirtti.

Miles Deutcher ayrıca Solana’nın (SOL) güçlü bir geliştirici ekibe ve topluluğa sahip olduğunu hatırlatarak değer kaybına rağmen 2023’te ölmeyeceğini söyledi. Ünlü analist son olarak Polygon (MATIC) için iş geliştirme alanına hakim olmaya devam etmesi ve yıl boyunca pek çok ortaklıkla adını duyurmasını bekliyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu