Kripto Para
Trend

Küçülmeye giden Coinbase 950 kişiyi daha işten çıkardı

ABD merkezli en büyük kripto para borsası konumunda olan Coinbase, geçen yıldan beri üçüncü kez iş gücünü daraltmaya gitti. Popüler kripto para alım satım platformu yöneticilerinden gelen son açıklamaya göre 950 çalışanla daha yollar ayrılacak. Kripto kışı olarak adlandırılan dönemde küçülmeye giden kripto para odaklı şirketlerden biri olan Coinbase bu duyurusuyla tüm dikkatleri üzerine çekti. Özellikle ABD’de kripto para sektörünün önde gelen borsalarından FTX’in iflası sonrası kritik bir süreç yaşayan Coinbase’in hamleleri sektör temsilcileri tarafından yakından takip ediliyor.

2022’den Beri Küçülmeye Gidiyor

Popüler kripto para borsası Coinbase Global INC, bugün açıkladığı yeniden yapılandırma planının detaylarını paylaştı. ABD’nin en büyük kripto para borsası konumunda olan Coinbase bu plan kapsamında 950 kişiyi işten çıkaracağını açıkladı. Şirket işten çıkarma hamlelerine özellikle kripto paralarda ayı piyasası etkisinin görüldüğü önemde önem vermeye başladı. Böylelikle şirket, bu hamlesiyle birlikte geçen yıldan beri üçüncü kez iş gücünü daraltmaya gitmiş olacak.

Coinbase Hisselerinde Hareketlilik

coinbase hisselerinde hareketlilik

Coinbase kripto para alım satım platformunun hisseleri son haftada kayda değer bir hareketlilik yaşadı. Şirketin Nasdaq 100 borsasında listelenen halka açık COIN kodlu hisseleri piyasa öncesi işlemlerde yüzde 3.3 artışla 39.53 dolar seviyesine kadar tırmandı. Coinbase şirketi tarafından açıklanan yeniden yapılandırma kapsamında firmanın önümüzdeki dönemde 149 ila 163 milyon dolar zarar beklediğini açıklaması dikkat çekti. Kripto para yatırımcılarının yakından tanıdığı şirket, özellikle 2022 yılı başından beri devam eden kripto paralardaki değer kaybı sürecinde ciddi zarar etti.

Coinbase’in Sorunları Devam Ediyor

Dünyanın önde gelen ekonomilerinde merkez bankalarının faiz artırımları ve ekonomik durgunluk beklentisi yüzünden kripto para piyasaları değer kaybetti. Geçen yıl 1 trilyon dolardan fazla daralan kripto paralarla birlikte Voyager Digital, Three Arrows Capital, Celsius Network ve FTX gibi dev şirketler iflas etmişti. Bu süreçte ayakta kalma savaşı veren Coinbase borsası geçtiğimiz Haziran ayında 1100 kişinin yani toplam iş gücünün yüzde 18’inin görevine son vermişti. Bunun akabinde kasım ayında şirketten 60 kişiye daha kapı gösterilmişti.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu