Kripto Para

Link Coin Geleceği Nasıl? Link Coine Yatırım Yapılır Mı? 

LINK coin geleceği nasıl? Link coine yatırım yapılır mı gibi sorulara yanıt arayan yatırımcılar, gelecekte bu tokenden kazanç elde edip edemeyeceklerini merak eder. Kripto para piyasasının en önemli tokenlerinden birisi olan LINK coinin geleceği her dönemde merak edilir. Chainlink şirketinin resmi para birimi olan LINK, borsalarda listelendiği ilk günden beri milyarlarca yatırımcının tercihi olmuştur. Chainlink projesi ve LINK coin geleceği hakkında detaylı bilgi aldıktan sonra kendi kararınız ile bu tokene yatırım yapıp yapmayacağınıza karar verebilirsiniz.

link coin geleceği nasıl? link coine yatırım yapılır mı? 
link coin geleceği nasıl? link coine yatırım yapılır mı?

 

Link Coin Projesi? Nedir?

Link coin projesi;

 • Ethereum ile Bitcoin arasında bir uyumluluk sağlamayı amaçlar. Buna el olarak bankacılık sisteminde ödeme araçlarının sisteme dahil edilmesi için çalışmalarını sürdürerek kullanıcılarına avantaj sunar.
 • Chainlink sisteminin ilk hedeflerinden birisi akıllı sözleşmeleri merkez sistemlerinden uzak tutmaktır. Bu sayede bilginin doğruluğu ve ispatlanabilir olması daha da mümkün olabilmektedir.
 • Chainlink geliştiricilerinin temelini SmartContract şirketi oluşturur. Bu şirket 2014 yılından itibaren sözleşme otomasyonu alanında faaliyet göstermektedir. Yapılan bu bütün çalışmaların Chainlink sistemi üzerinde de başarılı çalışmalara destek olması adına gerekli geliştirmeler aktif olarak sürmektedir.
 • Chainlink, Google Cloud ve Oracle başta olmak üzere dünya çapındaki birçok firma için güven veren çalışma içeriklerine ve geliştirmelere sahiptir.
 • LİNK tokenler, yatırımcılar ve şirket takipçileri açısından her dönemde oldukça büyük bir yatırım aracı olarak değer görmektedir. Bu durum şirket değerini katlama açısından önem taşır.

Chainlink (LINK) Özellikleri

Chainlink akıllı sözleşmeler üzerine kurulmuş olan bir sistemdir. Akıllı sözleşmelere bağlanmak isteyen kullanıcılara her an kullanılabilir bir API uzantısı sunar. Bu sayede kullanıcılar herhangi bir ödeme sistemi ve aracına ihtiyaç duymadan istedikleri bankacılık ağına, akıllı sözleşmeler dahilinde ulaşabilir. Chainlink akıllı sözleşmeleri üç farklı işleve sahiptir;

 • Dış verilerle bağlantılı olarak çalışma
 • Toplama sözleşmesi ilkesine bağlı kalma
 • İtibar değerlendirmelerine önem verme

Sahip olunan bu özellikler sayesinde Chainlink, kurulduğu ilk günden beri birçok yatırımcı ve geliştirmeciler tarafından desteklenmektedir. Birbirine bağlı bir ağ olarak ortaya çıkan Chainlink, blok zincir ağında bütün özellikleri ile etkin bir şekilde faaliyet göstermektedir.

Chainlink Projesini Farklı Kılan Ne?

Chainlink projesini diğer token projelerinden farklı kılan en önemli özellik, benzersiz birçok özelliğe sahip olmasıdır. Bu kapsamda bilinen nen farklı özellik, Chainlink içerisinde yer alan zincir dışı mimaridir. Bu ağda bütün ağlar birbirinin bir parçasıdır ve bütün ağlar bir API aracılığı ile birbirine bağlanmıştır.

Chainlink’in bir diğer önemli farkı sistemin bütün ağları birbirine bir anda bağlayabilecek güçlü adaptörlere sahip olmasıdır. Neredeyse bütün 3. taraf API uç noktaları adaptörler ile tek ağ üzerinde birleştirilebilir.

Bütün zincir dışı veriler, ChainLink Core yazılımı sayesinde kolayca dönüştürülebilmektedir. Bu durum herhangi bir ek dönüştürücüye ihtiyaç duyulmaması açısından önemlidir.

Link Coin Hangi Borsada Listeleniyor?

LINK token, birçok dünya kripto borsasında listelenmektedir. Dünya genelinde ve Türkiye’de hizmet veren kripto borsalarında yer alması nedeni ile yatırımcılarda güven yaratan token;

 • Binance
 • Huobi
 • ByBit
 • BTCEX
 • DeepCoin

Gibi borsalardan satın alınabilir. Yatırımcılar kripto borsalarına üyelik açtıktan sonra platforma dahil olabilir ve yukarıda verilen listedeki herhangi bir borsadan LINK token satın alma işlemini gerçekleştirebilir.

Link Coin Piyasa Değeri Nedir?

Chainlink (LINK) tokenin güncel piyasa değeri 69.619.851.532 Türk Lirası’dır. 24 saatlik işlem hacminde büyük başarıya sahip olan LINK token, piyasa değeri ortalaması baz alındığında ilk 20 token arasında yer alır.

Sistem geliştiricileri tarafından sürekli ileriye taşınan projeler sayesinde LINK, coin piyasasında kalıcı varlığını sürdürmeye devam etme konusunda iddialıdır. Şirket güncelleme ve geliştirmelerine bağlı olarak yatırım alan şirketin LINK token değeri de buna bağlı olarak her geçen gün başarılı bir grafik ile artmaktadır.

LINK Coin Arz Miktarı

Chainlink ağında bulunan yatırımcı ve kullanıcılar, akıllı sözleşmeler sayesinde veri akışlarına kolayca ulaşabilmeleri için birtakım ödüller ile teşvik edilir. Sistem dahilinde yer alan herhangi bir kullanıcı herhangi bir veriye erişmek istediğinde anlık olarak sözleşmeye erişim talebini sisteme iletebilir. Bu sözleşmeler uygun parametreler arasında karşılaştırılır ve anında kullanıcılara iletişlir. Bu özellik özellikle yatırımcılara şeffaflık sunması açısından tokene daha çok güven getirerek token yatırımına olan ilgiyi artırır. LINK tokenin güncel piyasa arz miktarları aşağıdaki gibidir;

 • LINK Coin Piyasadaki Arz Miktarı 507.999.970 LINK
 • LINK Coin Piyasadaki Toplam Arz Miktarı: 1.000.00.000 LINK
 • LINK Coin Piyasadaki Maksimum Arz Miktarı: 1.000.000.000 LINK

Link Coin Alınır Mı?

Link coin alınır mı sorusuna kripto yatırımcıların kendi iradeleri ile karar vermeleri gerekir. Kripto piyasasının çok değişken bir piyasa olduğu ve token değerlerinin her saniye değişiklik gösterdiği bilinmelidir. Her dönemde kâr vaat etmeyen piyasa her zaman ters yönde hareket etmeye müsaittir. Bu durum yanlış amanda yatırım yapan yatırımcılar için zarar etme anlamı taşır. Bu nedenle Link coin satın alma düşüncesi olan yatırımcıların, öncelikle piyasa hakkında genel bilgiye sahip olmaları ve yatırım için doğru zamanda kendi kararları ile token alışverişine yönelmeleri önerilir. Bu sayede olası zarar durumunda bütün sorumluluk yatırımcının kendisine ait olur.

Link coin alınır mı sorusuna ayrıntılı ve da ha detaylı yanıt almak için Link coin yorumları konusunda araştırma yapmanız önerilir. Bu sayede Link coinin geçmişten günümüze hareketleri ve gelecek grafikleri hakkında daha doğru bilgilere sahip olarak kendi kripto yatırımlarınızı şekillendirebilirsiniz.

Link Coin Nasıl Satın Alınır?

Link coin geleceği nedir sorusuna yanıt bulduktan sonra Link coinin nereden ve nasıl satın alınacağını öğrenebilir v e ilk token yatırımınızı yapmaya başlayabilirsiniz. Blockchain sisteminde dikkat çeken Link coini listelendiği kripto borsalarından satın alabilirsiniz. Herhangi bir kripto borsasına üyeliğiniz varsa bilgisayar ya da mobil cihazlarınızdan kripto uygulamasına hesap bilgileriniz ile giriş yapmanız yeterlidir. Ardından Link tokeni platform içerisinden bulabilir ve satın alma seçeneklerini kullanarak uygun miktarlarda borsa üzerinden işlem yapmaya başlayabilirsiniz.

Link coin farklı işlem çifti ile satışa sunulur. Kripto borsasında bulunan Bitcoin, USDT/Tether ve Ethereum gibi işlem çiftleri arasından tercih yaparak, Link coin satın almanız mümkündür.

 

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu