Haberler

LoL Shaco’nun Tüm Yetenekleri, Güçlü ve Zayıf Özellikleri

Leauge of Legends şampiyonları arasında kendine has bir rahatsız edici alana sahip olan Shaco, kendisine karşı oynarken birçok oyuncuyu lanetleyebiliyor. Spesifik olarak, yetenek setinin bunda büyük bir etkisi olduğu gerçeği, Shaco’yu gerçekten dayanılmaz hale getirebilir. Gelin hep birlikte LoL Shaco‘nun CT’lerine, yeteneklerine ve özelliklerine bir göz atalım.

LoL Shaco

Asıl rolü ormancı olarak tanımlanan Shaco, ara sıra üst koridorda oynanan bir karakter. Ancak üst koridorun gerçekten güvenilir olduğunu söyleyemeyiz. Tespit edilememe ve rakipleri korkutma gibi işlevleriyle baskınlarda oldukça başarılıdır. ShacoBu, can sıkıcı dozun çoğunun elde edildiği yerdir.

Shaco, kapasitelerinin çok yönlülüğü nedeniyle, şey aralığında vuruş gücü veya yetenek gücü sağlayan eşyalar elde edebilirsiniz. Tamamen oyun tasarımınıza ve grubunuzun o zaman ihtiyaç duyduğu göreve bağlıdır. Şu anda LoL karakterlerinden Shaco’nun CT’leri, yetenekleri ve güçlü zayıf özellikleri analiz edelim. LoL Shaco

536acfda83bdae251da01fce4d556317cc554a19
lol shaco’nun tüm yetenekleri, güçlü ve zayıf özellikleri

Shaco Karpal Tünel Sendromu: Shaco’ya karşı katı olan kişilikler:

 • Sejuani
 • Nunu ve Willump
 • Rek’ Sai.
 • Shyvana.
 • Fiddlesticks.

Shaco‘nun doğal olarak suikastçıya meyilli bir kişilik olması nedeniyle, kesinlikle boyun ve boyun dövüşü için uygun değildir. Gizlilik esas olsa da, Sejuani veya Nunu gibi sert kişilikler bu durumu bozabilir. Bunun da ötesinde, Fiddlesticks gibi hayatta kalma olasılığı yüksek karakterler Shaco’nun oyuncularıdır. Ağırlaştırıcı bir yön olabilir.

Sinsi Uzman Shaco’nun tüm yetenekleri:

Pasif/ Sırttan Bıçaklama: Shaco’nun temel saldırıları ve Çift Zararlı Bıçak yeteneği, arkadan saldırırken ödül hasarı verir.
Q/ Kandırmaca : Shaco görünmez olur ve hedef bölgeye ışınlanır. Tespit edilemezken, ilk standart saldırısı güçlenir, fayda hasarı verir ve arkadan kullanıldığında ciddi şekilde vurur.
W/ Soytarı Kutusu : Shaco, yaşayan gizli bir Soytarı Kutusukeşfeder. Soytarı Kutusu etkinleştirildiğinde, komşu düşmanları korkutur ve onlara saldırır.
E/ Çift Zehirli Bıçak : Shaco’nun bıçakları çarptığında, vurdukları hedefleri pasif olarak zehirleyerek hareket hızlarını yavaşlatır. Shaco bıçaklarını fırlatarak hedefine zarar verebilir ve zehirleyebilir. Fırlatılan bıçak pazarlığı bonusu, hedefin sağlık ve zindeliği %30’un altındaysa hasar verir.
R/ Halüsinasyon: Shaco, hemen yanında kendi fotoğrafıyla bir izlenim yaratır. Bu illüzyon düşmanlara saldırabilir (taretlere daha az hasar verir). Ölüm halinde, İzlenim patlar ve üç küçük Soytarı Kutusu ortaya çıkar ve yakındaki rakiplere hasar verir.

Shaco’nun dayanıklılıkları:

 • Hareket halinde gerçekten sağlam.
 • Farklı şey yapılarını eşleştirme yeteneği.
 • Görünmezliği sayesinde koridorları çok kolay basabilme kapasitesi.
 • Ormancı rolü kesinlikle Shaco için çok uygun. Üst koridorda oynamak da aynı şekilde mümkün olsa da,
 • Yeteneklerin ödülü kesinlikle ormancı işleviyle çok daha uyumludur. Özellikle hareketi ve görünmezliği sayesinde en beklenmedik anlarda baskın yapma imkanına sahipsiniz. Video oyununda sadece Shaco’ya sahip olmak, koridor aşamasındaki oyuncuları düzenli olarak tetikte olmaya kesinlikle tetikleyecektir.

Shaco’nunZayıf noktaları:

 • Ne kadar zor olursa olsun, kafa kafaya çarpışmalar için uygun değildir.
 • Özünde suikasta açık bir kişilik olduğu için gerçekten hassas.
 • Video oyununda geç üstünlüğü kaybetmek.
 • Shaco güçlü bir karakter ama onun gücünü oynayan da bu. aktörün karakteri ne kadar ustaca kullandığından. kafa kafaya çarpışmalar Kesinlikle karaktere uygun değil. Bunun yanı sıra, Shaco oldukça savunmasızdır ve her türlü grup kontrol yeteneği doğrudan bir ölüm olabilir. Ayrıca başlangıçta son derece baskın olmasına rağmen oyun uzadıkça bu hakimiyetini kaybetmeye başlıyor.

LoL’de Shaco nasıl oynanır?

Görünmezlik becerisini iyi kullanmak LoL Shaco oynamanın en temel unsurlarından biridir. Doğru zamanlarda savaşlara girmek ve çıkmak için görünmezliği kullanmalısınız.
Karakterin hem saldırı gücüyle hem de yetenek gücüyle oynanabileceğini düşünürsek oynanış tarzı biraz değişiyor. Saldırı gücünde pasifi değerlendirmek ve aynı zamanda meydan okuyanların arkasından saldırmak esastır. Çift Zehirli Bıçaklar kapasite gücüyle daha fazla düşmana arkadan vursa da, W kuklaları hala kapasite gücünün temel hasarını veriyor.
Supreme’inizi aktif ettiğinizde hiçbir şekilde hedef alınamaz ve hasar alamazsınız. Bu oldukça küçük bir açıklıktır, ancak iyi kullanıldığında hayatınızı kurtaracaktır.
Shaco, kesinlikle sinsilik konusunda uzmanlaşmış bir kişilik. Elinizdeki kartları tam olarak nasıl kullanacağınızı biliyorsanız, birdenbire yönetmesi zor bir şampiyon olursunuz. Ancak kişiliğin temelde bir suikastçı rolüne karşı savunmasız bir kişilik olduğu düşünülürse. Hassasiyetin doğasında var. Özellikle kafa kafaya bir savaşa girmek zordur.

Temel olarak, rakibinizi derhal öldürmeniz ve ortadan kaybolmanız gerekir. Rakiplere çok uzun süre maruz kalmak kesinlikle puanları zorlaştıracaktır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu