Kripto Para

Mahkeme Voyager’a Müşterilere 270 Milyon Dolar İade Etmesi İçin Dijital İzin Verdi

Popüler kripto borç veren Voyager Digital, bir ABD mahkemesinden müşterilerine yaklaşık 270 milyon dolar iade etme izni aldı. Bu arada, kripto borç veren iflas ettiğinden beri, FTX borsası da dahil olmak üzere birçok satın alma teklifi aldı. 

ABD Mahkemesi Voyager’ın Kullanıcılara 270 Milyon Dolar Ödemesine İzin Verdi 

Raporlara göre, Amerika Birleşik Devletleri İflas Mahkemesi, kullanıcılara geri ödeme yapmak için kripto kredi platformu Voyager Digital’e izin verdi. 270 milyon doların üzerinde müşterilere iade edilecek.

Mahkeme hakimi Michael Wiles, şirketin kullanıcılara tazminat ödeme talebini destekleyecek yeterli kanıt olduğunu söyledi. Böylece, platformun müşterileri MCB’de (Metropolitan Commercial Bank) bir saklama hesabına erişebilecekler.

Daha önce, borç veren firma, kullanıcıların fonlarını geri çekmelerine izin vermek için mahkemeye bir başvuruda bulunduğunu söyledi . Bu, özellikle umudunu kaybetmeye başlayan kullanıcılar için büyük bir sorundu.

Kripto borç veren, kullanıcılara geri ödeme yapmak için çaba gösteren tek firma gibi görünüyor. Belki de diğer kripto borç verenler şirketten bir ipucu alacaktır.

voyager

Voyager‘ın 1.3 Milyar Dolar Değerinde Varlıkları Var

Bu arada, son gelişme firma ve kullanıcıları için iyi haber. Şirketin Bölüm 11 iflas başvurusuna göre, 1,3 milyar doların üzerinde varlığa ve 3,5 milyon kullanıcıya sahip.

Ancak, MCB FBO hesaplarındaki fonlar sadece 270 milyon dolar. Mahkemenin onayı, borç verenin mevcut sorununu çözer. Ancak şirketin daha gidecek çok yolu var.

Firmanın çözmesi gereken sorunlardan biri, kullanıcıların kalan fonlara nasıl erişebilecekleri. Ayrıca, şirket son zamanlarda çok ilgi gördü.

Kripto borsası FTX şirketi satın almaya çalıştı. Geçen ay FTX , kredi veren şirkete Voyager kullanıcılarının fonlarını platformundan çekmelerine izin verecek bir teklif sundu. 

Ancak Voyager’ın avukatı Joshua Sussberg mahkemeye şirketin teklifinin düşük olduğunu bildirdi. Voyager’a göre, çeşitli şirketlerden çok sayıda teklif aldı.

Binance Nasıl Kayıt Olunur 2022

Diğer Kripto Borç Veren Firmalar Henüz Kullanıcıları Geri Ödemedi

Bu arada şirket, teklifleriyle ilgili olarak birkaç ilgili tarafla temas halinde olduğunu söyledi. Ancak şirketlerin isimleri bilinmiyor. 

Ayrıca, firma önümüzdeki haftalarda daha fazla bilgi verebilir. En son haberler, şirketin müşterilerine geri ödeme yapma çabasının altını çiziyor.

Ayrıca, son gelişme kripto pazarını büyük ölçüde etkileyebilir. Kullanıcılarına henüz herhangi bir fon geri ödemeyen diğer kripto kredisi firmaları arasında Celsius Network ve Three Arrows Capital yer alıyor.

Ayrıca bu firmaların iflas sorunu diğer kripto yatırımcılarına yatırım yaparken dikkatli olmalarını öğretecek. 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu