Haberler

Makale Hizmeti

En İyi Makale Hizmeti İçin Makaleuzmani.com

Hızla Mükemmel Bir Gönderi Oluşturmak için 7 İpucu

makale hizmeti İnternet çağında, iyi materyali hızlı bir şekilde oluşturabilen kısa makale yazarları giderek daha fazla talep görmektedir. Ancak, sıkı hedef tarihler altında makaleler oluşturmak veya blog yazmak, mükemmel yazma pahasına olmamalıdır.makale nasıl yazılır,makale siteleri

Tam burada, belge zamanında mükemmel bir yazı yazmanıza yardımcı olacak mükemmel işaretçilerle dolu adım adım bir kılavuz var:

1. Yararlı önerilerin bir kontrol listesini koruyun. Yazarın bloğunun kesinlikle ne zaman vuracağını asla bilemezsiniz. Bu nedenle, olası gazete makaleleri veya doğrudan denemelere dönüştürülebilecek kişisel hikayeler için fikirlerin bir listesini tutmak çok önemlidir. Bir fikriniz olduğunda, bir not defterine veya bilgisayar sisteminize kısa bir kayıt olarak yazın. Bunu yaparak, yazmaya başlama zamanı geldiğinde, zaten başlamaya ait olacaksınız.

2. Dikkat dağıtıcı unsurları ortadan kaldırın. Pek çok insan çoklu görev yaparken daha iyi çalıştığını beyan eder. Özellikle amaç kısa sürede bütün bir makaleyi yazmaksa, bu neredeyse hiç böyle değildir. En etkili gönderiler, toplam ve aynı zamanda konsantre odaklanmanıza ihtiyaç duyar. İlk cümlenizi oluşturmaya başlamadan önce, televizyonu kapatın ve yalnızca makale yazmaya odaklanabilmek için sosyal medya sitelerini sessize alın.

3. Başarılı bir şekilde araştırın. Herhangi bir yazı için araştırma gereklidir, ancak çok fazla araştırma yapmak ve ilk taslağınızı yazmak için yeterli zamanın olmaması gibi maliyetler tuzağına düşmek de çok kolaydır. Anlaşmazlığınızı destekleyecek gerçekleri veya istatistikleri arıyorsanız, arama terimlerinizde mümkün olduğunca ayrıntılı olmaya çalışın. Aradığınız desteği bulamıyorsanız, tezinizi veya konunuzu ayarlamanız gerekebilir.

4. Düz tutun. Bir izleyicinin odaklanma süresi genellikle kısadır, bu nedenle bir yazar olarak yapabileceğiniz en etkili noktalardan biri, gönderinizi doğrudan ve özlü tutmaktır. Maksimum kelime sayma hedefine sahip olmak, kesinlikle sadece yazılarınızı daha hızlı tamamlamanıza yardımcı olmakla kalmayacak, aynı zamanda kesinlikle önemli noktalara odaklanan ve havları ortadan kaldıran akıcı bir makaleye yol açacaktır.

5. Madde işaretleri ile yazmaya çalışın. Madde işaretleri yazmak, fikirlerinizi düzenlemenize ve gönderiyi daha hızlı bitirmenize yardımcı olabilir. Benzer şekilde, internet arama motoru formüllerinin genellikle madde işaretleri ve alt başlıklar içeren yazılara odaklanma eğiliminde olduğu göz önüne alındığında, madde işaretli kısa makaleler genellikle daha fazla trafik çeker. Mermi faktörlerini yazmak sadece zaman kazandırmakla kalmaz, aynı zamanda kısa makalenizin hedef kitlenize ulaşma olasılığını da artırabilir.

6. Oluşturduktan sonra düzenleyin. Yazarların yaptığı en tipik hatalardan biri, yazarken değişiklik yapmaya çalışmaktır. Bu arzuya direnin. Besteleme sürecinde değişiklik yapmaya çalışmak sizi aşağı çekebilir, giriş bölümünü bile geçememe ihtimalinizi artırabilir. Mükemmel yazarlar, yaratmanın ve düzenlemenin iki benzersiz ve aynı zamanda ayrı süreç olduğunun farkındadır. Gerçekten tamamladığınızda, geri dönüp en iyi ilk satırı oluşturmaya, ilk paragrafınızı geliştirmeye veya yaratıcı bir bükülme ile işleri birbirine bağlamaya odaklanabilirsiniz.

7. Bir zamanlayıcı kurun. Daha hızlı ve ayrıca ekstra verimli bir yazar olmanın harika bir yolu, bir zamanlayıcıya yazma alıştırması yapmaktır. Otuz dakikalık bir zamanlayıcı kurun ve ne kadarını tamamlayabileceğinizi görün. Yarım saatlik odaklanmış, durmadan yazma sürecinde ne kadar çok şey yaratabileceğinize şaşıracaksınız.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu