Kripto Para

Mark Zuckerberg Metaverse Dijital Cüzdanını

Mark eskiden Facebook olan Meta Platforms, kripto projesi Novi’nin sonunu duyurdu. Kullanıcıların mümkün olan en kısa sürede para çekmeleri önerilir. Duyuru, Meta CEO’su Mark Zuckerberg tarafından duyurulan metaverse için dijital bir cüzdanın tanıtımını takip etti.

Kripto Projesi Novi Sona Eriyor

Facebook sahibi Meta Platforms Inc. (Nasdaq: META) Cuma günü yaptığı açıklamada, kripto projesi pilotu Novi’nin “yakında sona ereceğini” duyurdu. Web sitesine göre:

Cuma günkü duyuruda Meta, 21 Temmuz’dan itibaren kullanıcıların Novi hesaplarına artık para ekleyemeyeceklerini açıkladı.

Ayrıca 1 Eylül’den itibaren hem Novi uygulaması hem de Novi on Whatsapp artık kullanılamayacak ve kullanıcılar Novi hesaplarına giriş yapamayacak.

Şirket, kullanıcılara Novi bakiyelerini 1 Eylül’den önce çekmelerini tavsiye etti. Bu tarihten sonra kalan para, Novi hesaplarında listelenen banka hesaplarına veya banka kartlarına aktarılacaktır.

mark

Novi’den Metaverse Dijital Cüzdanına

Novi, web sitesinde, kullanıcıların kripto para birimini kullanarak hiçbir ücret ödemeden anında para transfer etmelerini sağlayan dijital bir cüzdan olduğunu açıklıyor. Meta, Novi’yi geçen Ekim ayında velayet ortağı olarak Coinbase ile beta olarak başlattı.

Novi hesap bakiyeleri, düzenlemeye tabi bir kuruluş olan Paxos Trust Company tarafından verilen bir sabit para olan USDP’de (kişi doları) tutulur. Meta nihayetinde hizmet için eskiden Libra olan kripto para birimi Diem’i kullanmayı planladı . Ancak şirket birden fazla düzenleyici engelle karşılaştı ve sonunda planı rafa kaldırdı. Ocak ayında Silvergate Capital , “Diem Group’tan (‘Diem’) blok zinciri tabanlı bir ödeme ağı işletmekle ilgili fikri mülkiyet ve diğer teknoloji varlıklarını satın aldığını” söyledi .

Binance kurucusu, Luna kripto para biriminin yıkıcı çöküşünün ardından ‘yine fakir’ olduğunu söyledi

Meta, metaverse işini hızlandırıyor. CEO Mark Zuckerberg geçen hafta, şirketinin milyarlarca insanı meta veri deposunu kullanmaya çekmeyi hedeflediğini ve Meta için büyük bir gelir elde ettiğini söyledi.

Zuckerberg ayrıca 22 Haziran’da Facebook Pay’in Meta Pay olarak yeniden markalandığını duyurdu . Ayrıca, metaverse için bir dijital cüzdan tanıttı. Facebook kurucu ortağı, “Mevcut özelliklerin ötesinde, yeni bir şey üzerinde çalışıyoruz: kimliğinizi, neye sahip olduğunuzu ve nasıl ödeme yaptığınızı güvenli bir şekilde yönetmenize izin veren meta veri deposu için bir cüzdan” dedi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu