Haberler
Trend

Mark Zuckerberg, NFT’lerin Instagram’a Geleceğini Doğruladı

NFT’ler yakında Instagram’a geliyor olacak. SXSW’de konuşan Mark Zuckerberg, dijital koleksiyon ürünlerinin “yakın vadede” Instagram’a geleceğini doğruladı.

mark zuckerberg nftlerin instagrama gelcegini dogruladi

“Yakın vadede NFT’leri Instagram‘a getirmek için çalışıyoruz” dedi. Bunun nasıl gerçekleşeceğini gerçekten ayrıntılı olarak açıklamadı, ancak önerilen bireyler kesinlikle mevcut NFT’lerini gösterme ve potansiyel olarak yenilerini üretme yeteneğine sahip olacaklardı. “Bugün olması muhtemel olanı özellikle açıklamaya hazır değilim. Ancak önümüzdeki birkaç ay boyunca, NFT’lerinizin birkaçını getirme yeteneği, umarım zamanla bu ortamda bir şeyler basma yeteneğine sahip olur.”

Zuckerberg ve diğer yöneticiler, daha önce NFT’lere olan ilgi oranını dile getirdiler ve Instagram’ın patronu Adam Mosseri, işin yeniliği “aktif olarak araştırdığını” belirtti. Financial Times, Ocak ayında şirketin kripto para cüzdanı Novi’ye NFT eklemeyi planladığını bildirdi.

Salı günü konuşan Zuckerberg, NFT‘lerin bir gün işletmenin nihai metaverse‘inde rol oynayabileceğini de söyledi. “Kesinlikle gerçekten tanımanızı umuyorum, karakterinizin metaverse’de kullandığı giysiler, anlarsınız, esasen bir NFT olarak basılabilir ve onu farklı alanlarınız arasında alabilirsiniz,” diye iddia etti, “Benzer şeyler var. Bundan önce üzerinde çalışılması gereken bir dizi teknolojik şey gerçekten sorunsuz olacak.”Mark Zuckerberg

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu