Teknoloji

Mastercard yakında kullanıcıların sadece selfie ödeme yapmasına izin verecek

Mastercard'ın yeni biyometrik programı, kullanıcıların sadece gülümseyerek ödeme yapmalarını sağlayacak. Hayır, bu tamamen hayal ürünü değil, şirketin bir basın açıklaması ile duyurduğu bir gerçek.

Mastercard yakında kullanıcıların sadece selfie ödeme yapmasına izin verecek

 

Mastercard yakında kullanıcıların sadece selfie ödeme yapmasına izin verecek. Taksiler, arabalar ve hatta yiyecek satın almak için nakit paraya güvenmek zorunda kaldığınız günler geride kaldı. Bunun nedeni, UPI veya dijital ödeme yönteminin kullanıcıların işlem yapmasını kolaylaştırmasıdır. Ancak, Mastercard’ın yeni biyometrik programı, kullanıcıların sadece gülümseyerek ödeme yapmasına izin vereceğinden, dijital ödemeler yakında alaka düzeyini kaybedecek. Hayır, bu tamamen hayal ürünü değil, şirketin bir basın açıklaması ile duyurduğu bir gerçek. Mastercard, yeni Biyometrik programın küresel olarak başlatılacağını söyledi. Program şu anda Brezilya’da test ediliyor.

mastercard yakında kullanıcıların sadece selfie ödeme yapmasına izin verecek
mastercard yakında kullanıcıların sadece selfie ödeme yapmasına izin verecek

ÖNE ÇIKANLAR

  • Mastercard’ın yeni biyometrik programı, kullanıcıların sadece gülümseyerek ödeme yapmalarını sağlayacak.
  • Mastercard, yeni Biyometrik programın küresel olarak başlatılacağını söyledi.
  • Program şu anda Brezilya’da test ediliyor.

“Artık elleriniz doluyken telefonunuzla uğraşmanıza veya cüzdanınızı aramanıza gerek yok, gelecek nesil yüz yüze ödemeler için yalnızca hızlı bir gülümsemeye veya el sallamaya ihtiyacınız olacak. Mastercard, bir blog yazısında, telefonunuzun kilidini açmak için yüzünüzü veya parmak izinizi kullanan güvenilir teknoloji artık tüketicilerin ödeme işlemini hızlandırmasına yardımcı olmak için kullanılabilir.

Blog ayrıca, kullanıcıların faturayı kontrol edip bir kameraya gülümseyebileceğini belirtti. Ayrıca ödeme yapmak için okuyucunun üzerinde ellerini sallayabilirler. Bu yalnızca işlemleri hızlandırmakla kalmaz, aynı zamanda kullanıcılara nasıl ödeme yapmak istediklerini seçme özgürlüğü verir. Blog, “Ödeme sistemi, tüketicilerin önceki satın alımlara dayanarak ilgilenebilecekleri ürünleri bulmalarına yardımcı olmak için sadakat programları ve kişiselleştirilmiş önerilerle entegre edilebilir” dedi.

 

İlginizi çekebilir: İphone Ekrandan Silinen Uygulamaları Geri Getirme

 

Platforma kayıt, mağazada veya evde bir uygulama kullanılarak yapılabilir. Mastercard şu anda Brezilya’nın São Paolo kentinde sadece beş süpermarkette faaliyet gösteriyor, ancak program küresel olarak uygulanacak. Bu süpermarketleri ziyaret eden tüketiciler, Payface uygulaması üzerinden yüz ve ödeme bilgilerini kaydedebiliyor ve kayıt olduktan sonra kart veya mobil cihaz olmadan ödeme yapmak için gülümseyerek ödeme yapabiliyorlar.

Blogda, “Mastercard, bu tür yeni ödeme özelliklerinin dünya çapında başlatılmasını ve ölçeğini sağlamak için NEC, Payface, Aurus, PaybyFace, PopID ve Fujitsu Limited gibi ortaklarla birlikte çalışıyor” dedi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu