Kripto Para

Meta, Novi dijital cüzdanını Eylül ayında kapatacak

Meta'nın şirketin kendi kripto para dijital cüzdanı 'Novi pilot'u kullanan para transfer hizmeti 1 Eylül'de kapanıyor.

Meta, Novi dijital cüzdanını Eylül ayında kapatacak

 

Yeni Delhi: Meta’nın şirketin kendi kripto para dijital cüzdanı ‘Novi pilot’u kullanan para transfer hizmeti 1 Eylül’de kapanıyor. kripto kazasında da! Meta, Novi’yi 2021’de piyasaya sürdü. Kullanıcılara bilgilerini ve kalan kripto bakiyelerini siteden almaları için 1 Eylül’e kadar süre verildi. 

The Verge’e göre, kullanıcılar Eylül ayında hesaplarına erişimi kaybedecek ve 21 Temmuz’dan itibaren Novi’ye artık para ekleyemeyecekler. Birisi kalan bakiyesini çekmeyi unutursa, Meta, fonlarını hizmete eklenen banka hesabına veya banka kartına “aktarmaya çalışacağını” söylüyor. 

Şirket, hem Novi uygulamasının hem de Novi on WhatsApp’ın artık kullanılamayacağını duyurmak için web sitelerine gitti.

Novi’nin, insanların kripto gönderip alması için güvenli bir yol olması gerekiyordu ve bir noktada Diem ile çalışması gerekiyordu. Ancak, Diem bu yıl Şubat ayında çöktüğü için işbirliği gerçekleşemedi.

novi

The Verge’e göre, geçen ay Meta CEO’su Mark Zuckerberg, “dijital giyim, sanat, videolar, müzik, deneyimler, sanal etkinlikler ve daha fazlasını” yönetmenize ve saklamanıza yardımcı olabilecek bir dijital cüzdan oluşturmayı da ima etti. 

Kripto Para Nasıl Alınır?

Cüzdan, farklı Metaverse deneyimleri arasında birlikte çalışabilir, Meta ve bir grup başka şirketin oluşturulmasına yardımcı olduğu Metaverse Standartlar Forumu’nun hedeflerini yansıtacak ve sanal gerçeklik ve artırılmış gerçeklik deneyimleri arasında endüstri çapında standartlar talep edecek. 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu