Kripto Para

MetaMask, Kripto Dolandırıcılığı ve Kimlik Avı Kurbanlarının Dolandırıcılara Karşı Yasal İşlem Yapmasına Yardımcı Olmayı Amaçlıyor

MetaMask, Kripto Dolandırıcılığı ve Kimlik Avı Kurbanlarının Dolandırıcılara Karşı Yasal İşlem Yapmasına Yardımcı Olmayı Amaçlıyor

 

Tarayıcı tabanlı kripto cüzdan sağlayıcısı MetaMask , kayıp veya çalınan varlıkları telafi etme arayışlarında kripto ile ilgili dolandırıcılıkların ve kimlik avı saldırılarının kurbanı olan kullanıcılara yardım etmeye çalışacağını duyurdu.

Bir basın açıklamasında, cüzdan sağlayıcısı , çalıntı kripto varlık vakalarını araştırmak konusunda uzmanlaşmış İngiltere merkezli Asset Reality firması ile işbirliği yaptığını açıkladı . Anlaşma, ikincisinin bireysel vakaları ele alacağını görecek ve şirketler, ortaklıklarının “dijital varlık kurtarmayı iyileştirmede endüstride bir ilk yaklaşımı” temsil ettiğini söyledi.

MetaMask, aylık 30 milyon aktif kullanıcıya sahip olduğunu iddia ediyor ve düzenlemenin Asset Reality’nin MetaMask kullanıcılarına “küresel olarak” destek sağladığını göreceğini ekledi.

metamask
metamask

Firmalar, “geleneksel kurtarmanın hukuk davalarını kullandığını ve genellikle bir avukata talimat vermeyi içerdiğini” açıkladı; bu, “özel kripto süreçlerinin” yokluğunda sorunluydu ve maliyetleri “75.000 ABD Dolarını aşabilir” ve uzun zaman alabilirdi. Tamamlamak.

Ancak Asset Reality’nin “teklifinin”, “bir dolandırıcılık operasyonunun birden fazla kurbanının güçlerini birleştirmesine ve bir dolandırıcılık operasyonuna karşı daha büyük bir adli soruşturma oluşturmasına” olanak tanıdığını ve MetaMask kullanıcılarına ücretsiz olarak davaları “ücretsiz” ele aldığını açıkladı.

Ancak şirketler, “kullanıcıların kurtarma yolunun ekonomik açıdan mantıklı olduğuna karar vermeleri durumunda yasal masrafları karşılamaları gerekebileceği” konusunda uyardı.

Ancak firmalar, “yasal maliyetlerin çok yüksek olduğu” durumlarda “bir grup olarak diğer mağdurlarla güçlerini birleştirmelerine yardımcı olacaklarını” iddia etti.

Düzenleme , “daha büyük ölçekli dolandırıcılık operasyonlarını sürdürmek” için çağrılacak olan blockchain analitik firması ConsenSys’i de içerecek .

 

İlginizi çekebilir: NFT ‘de Kara Para Aklama Olayları Artış Gösteriyor.

 

Cüzdan sağlayıcısı, kullanıcıların kayıplarının doğası hakkında rapor verebilecekleri bir arayüz sağlayacak ve bunun üzerine Varlık Gerçekliği “kullanıcılarla iletişimi devralacak ve proaktif olarak kullanıcıları vakalarının durumu hakkında güncel tutacaktır.”

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu