Kripto Para

Metaverse, NFT Tokenleri Bu Hafta %20’den Fazla Düştü

Pazar çapındaki bir bozgunun ortasında, önemli oyun ve metaverse belirteçleri çoğundan daha sert düşüyor.

Metaverse, NFT Tokenleri Bu Hafta %20’den Fazla Düştü


Metaverse, NFT Tokenleri Bu Hafta %20’den Fazla Düştü.Flow (FLOW), Stepn (GMT), Axie Infinity (AXS), Decentraland (MANA) ve Gala (GALA) dahil olmak üzere oyun ve 
NFT ile ilgili kripto para birimleri geçtiğimiz hafta ciddi kayıplar kaydetti.

CoinMarketCap verilerine göre, 1. katman blok zinciri akışındaki her şeye güç veren token FLOW, geçen hafta %23’ten fazla düştü FLOW, Instagram’ın bu ayın başlarında entegrasyonundan bu yana yükselişte .

Bir haftalık düşüş hareketinin ardından FLOW, son 24 saatte %0.02 artışla 2.09$’dan işlem görüyor. Bugünkü mütevazı toparlanmaya rağmen, CoinMarketCap verilerine göre FLOW, Nisan 2021’deki tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 46.16$’dan hala %95.50 aşağıda .

İlginç bir şekilde, FLOW tabanlı NFT ticaret hacimleri geçen hafta %52,64 arttı, CryptoSlam verilerine göre .

Bu arada, Solana tabanlı “kazanmak için harekete geç” oyunu STEPN yönetişim jetonunun jeton fiyatı geçen hafta %31 düşerek onu NFT ile ilgili jetonlar arasında en kötü performans gösteren haline getirdi ve bu da CoinMarketCap’ten gelen verilere işaret ediyor .

Binance Nasıl Kayıt Olunur 2022

STEPN’in geçen hafta futbol kulübü Athletico de Madrid ile ortaklığına rağmen , GMT kırmızıyla sonuçlandı.

Bugün GMT, CoinMarketCap verilerine göre %0,3 gibi yetersiz bir artışla 0,76 dolar civarında işlem görüyor .

Uzun vadeli işlemleri gösteren GMT tasfiyeleri. Kaynak: Coinglass .

Coinglass’tan gelen verilere göre, son 24 saat içinde GMT işlemlerinde 454.11K’dan fazla tasfiye yapıldı . Bu tasfiyelerin %86,46’sı uzun pozisyonlardı.

Sadece GMT ve FLOW değil, diğer yaygın metaverse ve NFT ile ilgili tokenler de geçen hafta ciddi kayıplar kaydetti. 

Axie Infinity’nin AXS yönetişim jetonu geçen hafta yaklaşık %22 düştü, Ethereum metaverse oyunu Decentraland’ın MANA jetonu da %20 kaybetti ve oyna-kazan platformu Gala’nın GALA jetonu geçen hafta %22’den fazla düştü.

Meta veriyi ne hareket ettiriyor?

Geçen haftaki piyasadaki düşüş eğiliminin ana nedeni, muhtemelen Eylül ayında daha fazla faiz artırımı çağrıları olabilir. 

Bu yazı itibariyle, Coinglass verilerine göre kripto fiyatları düşmeye devam ettikçe son 24 saat içinde yaklaşık 134 milyon dolar değerinde pozisyon tasfiye edildi .

Genel NFT satışlarına daha yakından bakıldığında da düşüş eğilimi görülüyor. NFT veri platformu CryptoSlam tarafından bildirildiği üzere, toplam hacim geçen hafta %15,71 düştü .

Dune Analytics’ten alınan verilere göre, Decentraland ve Sandbox’taki haftalık metaverse satışları da geçen hafta tüm zamanların en düşük seviyesine ulaştı .

Decentraland satışları, sadece iki hafta önce 78.897 dolardan geçen hafta 7.613 dolara yaklaşık %90 düşüş gösterdi.

Bitcoin ve Ethereum’daki pazar liderlerine gelince , onlar da geçen hafta önemli bir değer kaybetti. Bitcoin geçen hafta %10,5 düştü ve Ethereum aynı dönemde %14.3 düştü.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu