Teknoloji

Microsoft Edge Tarayıcısı Yerleşik Bir VPN Özelliği Alıyor

Microsoft Edge Tarayıcısı Yerleşik Bir VPN Özelliği Alıyor

Microsoft Edge Tarayıcısı Microsoft bugün, Edge’de ‘Güvenli Ağ’ adlı yeni bir önizleme özelliğini duyurdu. Microsoft Edge Secured Network, Edge kullanıcılarının hassas tarama verilerini korumasına olanak tanıyan VPN benzeri bir hizmettir.

Yeni Güvenli Ağ özelliğini etkinleştirdikten sonra, Edge internet bağlantınızı şifreleyecektir. HTTP ile başlayan güvenli olmayan bir URL kullanırken bile, tüm veriler güvenli bir bağlantı oluşturmak için şifreli bir tünel üzerinden yönlendirilecektir. Bunu yapmak, internet servis sağlayıcınızın tarama verilerinizi toplamasını önleyecektir. Ayrıca, herkese açık WiFi ağları üzerinden bağlandığınızda, bilgisayar korsanları verilerinize erişemez.

Microsoft Edge Secure Network, sanal bir IP adresi üzerinden bağlanmanıza izin verdiğinden, göz atarken herhangi birinin sizi izlemesi zor olacaktır.

Önizleme döneminde Microsoft, Microsoft Hesabınızla Edge’de oturum açtığınızda her ay 1 GB ücretsiz Edge Secure Network verisi sunar.

Microsoft Edge Secured Network’ü şu şekilde etkinleştirebilirsiniz:

Ayarlar ve daha fazlası > Microsoft Edge Güvenli Ağını Aç öğesini seçin .
Microsoft Hesabınızda oturum açmadıysanız, oturum açmanız istenecektir.
Oturum açtıktan sonra, tarayıcı çerçevesinde, tarama trafiğinizin artık Microsoft Edge Secure Network tarafından korunduğunu belirten katı kalkan simgesi görünecektir.
Kalkan simgesi, sınırınıza ulaştığınızı gösterecektir, verilerinizin ne zaman yenileneceğini görmek için simgeye tıklayabilirsiniz.

Microsoft Edge’i kapattığınızda özellik otomatik olarak devre dışı bırakılır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu