Teknoloji

Microsoft, 15 Haziran’dan 27 Yıl Sonra Internet Explorer’ı Kapatacak

Microsoft, Internet Explorer'ı ilk olarak 1995'te Windows 95 için bir eklenti paketi olarak yayımladı.

Microsoft, 15 Haziran’dan 27 Yıl Sonra Internet Explorer’ı Kapatacak

 

Microsoft sonunda en eski tarayıcısı Internet Explorer’ın kullanımdan kaldırıldığını duyurdu.

27 yıllık hizmetten sonra, uygulama sonunda huzur içinde emekli olacak. İlk olarak 1995 yılında Windows 95 için bir eklenti paketi olarak piyasaya sürüldü. Daha sonra şirket tarayıcıyı paketin bir parçası olarak ücretsiz sağlamaya başladı. En son haberlere bir göz atalım.

Internet Explorer , 15 Haziran’dan itibaren çalışmaz hale getirilecek.

Tarayıcı, 2003 yılında yüzde 95’lik bir kullanım zirvesine ulaştı, ancak konumunu koruyamadı ve kullanıcı tabanı önemli ölçüde düşmeye başladı.

internet explorer

Birçok rakip tarayıcı pazarına girdi ve daha iyi kullanıcı arayüzleri, daha hızlı internet hızları ve daha sorunsuz performans sunmaya başladı. Görünüşe göre Internet Explorer rekabete ayak uyduramadı ve yavaş yavaş diğer tarayıcıları yüklemek için kullanılan varsayılan bir gezginden başka bir şeye dönüşmedi.

Microsoft Edge Program Yöneticisi Sean Lyndersay, ” Windows 10’da Internet Explorer’ın geleceği Microsoft Edge’de yatıyor ” dedi.

“Microsoft Edge yalnızca Internet Explorer’dan daha hızlı, daha güvenli ve daha çağdaş bir tarama deneyimi olmakla kalmıyor, aynı zamanda çok önemli bir sorunu da ele alıyor: daha eski, eski web siteleri ve uygulamalar için uyumluluk” diye ekledi.

İlginizi Çekebilir: Hubble Teleskobunun Çektiği Görüntü Gözlerimizi Büyüledi!

Microsoft, 2016’da yeni tarayıcı özelliği geliştirmeyi durdurdu ve bu, teknoloji devi ilk kez Internet Explorer’ı aşamalı olarak kaldırmaya karar vermiş olabilir. Netizenler yeni aradan sonra hem nostaljik hem de çılgındı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu