Teknoloji

Microsoft, Outlook Lite uygulamasıyla Outlook’u bütçeli Android akıllı telefonlara getiriyor

Microsoft Outlook Lite uygulaması, 1 GB RAM'e sahip akıllı telefonlarla çalışmayı hedefliyor ve Hindistan dahil birçok ülkede indirilebilecek.

Microsoft, bütçeli Android akıllı telefonlar için sessizce Outlook uygulamasını başlattı. Microsoft Outlook Lite olarak adlandırılan uygulama 5 MB ağırlığındadır ve 1 GB RAM’e sahip olanlar dahil tüm Android akıllı telefonlarda çalışacak şekilde optimize edilebilir. 

Microsoft, yeni başlatılan Outlook Lite uygulamasının özelliklerden ödün vermeden daha az pil ve depolama alanı kullanacak şekilde tasarlandığını söylüyor. Şirket ayrıca, yeni başlatılan uygulamasının, Microsoft Outlook’un ana özelliklerini, herhangi bir ağdaki hafif cihazlar için hızlı performansa sahip daha küçük boyutlu bir uygulamada getirdiğini söyledi.

Daha az pil ve depolama alanı kullanmanın yanı sıra Microsoft Outlook Lite uygulaması, dünya çapında 2G ve 3G ağları dahil tüm ağlarla çalışacak şekilde tasarlanmıştır. Bu, yalnızca 1 GB RAM’e sahip akıllı telefonlarda çalışma yeteneği ile birleştiğinde, uygulamayı bütçe akıllı telefonlar ve tipik olarak maksimum 3 GB RAM sunan ve sınırlı depolama alanı ile gelen 5.000 Rs’nin altındaki özellikli telefonlar için ideal hale getirir. 

Şirket ayrıca, yeni başlatılan Outlook Lite uygulamasının Outlook.com, Hotmail, Live, MSN, Microsoft 365 ve Microsoft Exchange Online hesaplarını desteklediğini ve uygulamanın daha geniş kullanımını sağladığını doğruladı.

microsoft outlook lite

Microsoft Outlook Lite uygulamasının kullanılabilirliği

Kullanılabilirlik söz konusu olduğunda Microsoft , Outlook Lite uygulamasının Arjantin, Brezilya, Şili, Kolombiya, Ekvador, Hindistan, Meksika, Peru, Suudi Arabistan gibi belirli ülkelerde bugünden itibaren Google Play Store üzerinden indirilebileceğini söyledi. Güney Afrika, Tayvan, Tayland, Türkiye ve Venezuela. Şirket, gelecekte diğer ülkeler için destek eklemeye devam edeceğini söyledi.

Twitter hesabınızı nasıl devre dışı bırakılır

Özellikle, Microsoft, bütçeli Android akıllı telefonlar için bir ‘Lite’ uygulaması başlatan tek teknoloji şirketi değil. Geçmişte, teknoloji şirketleri, ağ bağlantısının daha düşük olduğu bölgelerdeki akıllı telefon kullanıcılarına bütçe sağlamak için uygulamalarının hafif sürümlerini piyasaya sürdü.

Örneğin Google, düşük bütçeli Android telefonlar için Google Asistan Go, Gmail Go, Google Gallery Go, Google Maps Go, Google Go gibi uygulamalara sahiptir. Ayrıca bütçe akıllı telefonlar için Android Go sürümü işletim sistemine sahiptir. Meta ise Instagram Lite, Facebook Lite ve Messenger Lite’a sahip. Benzer şekilde Twitter, Spotify ve Uber de uygulamalarının Lite sürümünü sunuyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu