Haberler

Minecraft Premium

Minecraft Premium Nedir?

Minecraft Premium

Minecraft günümüzde en popüler oyunlar arasında yer almaktadır. İsveçli geliştirici Markus Alexej Persson tarafından geliştirilen oyun, 2011 yılında Mojang Studios tarafından yayınlanmıştır. 2014 yılında ise Microsoft tarafından satın alınmıştır. Temelde bir açık dünya oyunu olan Minecraft, oyuncuların bloklarla tasarım yapmalarını sağlayan 3 boyutlu voxel grafiklere sahip bir oyundur.

minecraft premium

Minecraft oyununda toplamda 5 adet oyun modu bulunmaktadır. Bu modlar şunlardır:

 • Survival
 • Hardcore
 • Creative
 • Adventure
 • Spectator

Minecraft ile oyuncular tek başına kendi dünyalarını oluşturabileceği gibi Minecraft Premium ile çok oyunculu şekilde oyunu oynamaları da mümkündür. Farklı oyun modları bu kapsamda birden çok kullanıcı ile oynanabilmektedir. Minecraft Premium ayrıca birçok farklı avantaj da sağlamaktadır.

Minecraft Premium Nedir?

Minecraft ücretsiz versiyonunun yanı sıra Minecraft Premium ile oyunculara birçok farklı seçenek sunulmaktadır. Oyuncuların çoklu oyuncu ile farklı sunuculara erişim sağlayarak online oyun deneyimi yaşaması sağlanmaktadır. Ayrıca oyuna gelen yeni güncellemeleri internetten bulmak zorunda kalmadan otomatik olarak güncelleme yapılabilmektedir. Minecraft Premium ile ayrıca Minecraft Marketplace’e erişim sağlanarak oyuncular tarafından oluşturulan craftlara ulaşma imkanı da sağlanmaktadır.

Minecraft Premium kullanıcılarına birçok farklı avantaj sunulmaktadır. Çok oyunculu oynama olanakları ve kendi skillerini ve görüntülerini özelleştirme seçeneklerinin de kullanılması birçok yönden fırsat sunmaktadır.

Minecraft Premium Alınca Ne Olur?

Minecraft download seçenekleri kullanılarak Premium satın alma ve kurulum işlemlerinin tamamlanmasının ardından oyuncuları avantajlı bir oyun deneyimi sunulmaktadır. Satın alma ve kurulum işlemlerinin ardından kullanıcıların elde edeceği avantajlardan bazıları kısaca şunlardır:

 • Çoklu oyuncu deneyimiyle oyun modlarına erişim sağlanabilir.
 • HungerGames gibi modlar kullanılabilir.
 • Oyuncuların kendi skillerini oluşturmaları sağlanır.
 • Twitch bağlantısı ile anlık yayın açılabilir.
 • Gelen en son güncellemeler otomatik olarak yüklenebilir.
 • Minecraft Marketplace (pazaryeri) kullanılabilir.
 • Özelleştirmeler kullanılabilir.

Minecraft Premium kullanıcılarının ayrıca destek alabilmeleri de sağlanmaktadır. Oyun konusunda herhangi bir sorun yaşanması halinde orijinal olmayan oyunda destek almak mümkün değildir. Bu açıdan da kullanıcıların olası sorunlar için çözümlerden yararlanması da sağlanmaktadır.

Minecraft Ücreti Aylık Mı?

Minecraft resmi site üzerinden ücretli hesap alma işlemlerinin ardından tek seferlik ödeme yaparak söz konusu hesapların kullanılması mümkündür. Son yıllarda özellikle çalıntı hesapların da sayısının artmasının ardından birçok kullanıcı daha ucuz olması nedeniyle bu hesaplara yönelmiştir. Hesapların çok fazla dayanmaması nedeniyle kullanıcıların resmi site üzerinden tüm satın alma işlemlerini gerçekleştirmeleri önerilmektedir.

Güvenli bir şekilde Minecraft Premium satın alma işlemlerinin tamamlanmasının ardından ödemeler tek seferde yapılması mümkündür. Güvenilir olmayan platformlardan veya kişilerden Premium hesap satın alma işlemlerinizi yapmanız önerilmemektedir.

Minecraft Premium Ücreti Ne Kadar?

 1. el Minecraft Premium hesap fiyatları ile resmi site üzerinden yapacağınız satın alımlar için farklı ücretler ödemeniz gerekecektir. Öte yandan ikinci el hesap alırken hesabın güvenilir olmasını da dikkat etmeniz tavsiye edilmektedir. Resmi site üzerinde yer alan Minecraft Premium üyelikleri için ücretler ise her döneme göre değişiklik göstermektedir. Dünya genelinde en popüler oyunlar arasında yer alan Minecraft, Premium özellikleriyle dikkat çekmektedir.

Minecraft Premium fiyatının farklılık göstermesinde tercih edilecek oyun türleri de etkilidir. Diğer pek çok oyuna göre makul seviyelerde görülen oyun fiyatları arasında Minecraft Premium’da öne çıkmaktadır. Türkiye’de ve dünyada birçok kullanıcıya ev sahipliği yapan Minecraft, oyuncuların yaratıcı yönlerini ortaya çıkarması sayesinde kısa zamanda oldukça sevilmiştir.

Minecraft Premium Nasıl Alınır?

Minecraft Premium satın al seçeneklerini kullanarak Premium hesabınız ile birçok avantajdan yararlanabilirsiniz. Basit birkaç adımda işlem yaparak Minecraft Premium ile çoklu oyuncu seçenekleri ve diğer tüm özellikleri kullanmaya başlayabilirsiniz. Satın alma işlemleri için resmi siteye erişim sağlamak yeterlidir.

Minecraft Premium satın alma işlemleri için kısaca şu adımlar takip edilebilir:

 • Minecraft resmi siteye erişim sağlanır.
 • ‘’Minecraf Al’’ seçeneğine tıklanır.
 • Bilgisayar, Mobil, Konsol veya Diğerleri seçeneklerinden biri seçilir.
 • Açılan ekranda ‘’ Minecraft’ı Satın Al’’ butonuna tıklanır.
 • Oturum açma işlemleri yapıldıktan sonra ödeme adımları tamamlanır.

Dakikalar içinde Minecraft Premium satın alma işlemlerinizi tamamlayarak oyunun tüm özelliklerini aktif şekilde kullanmaya başlayabilirsiniz. Oyunun en son güncellemelerinden yararlanmak, karakterinizi özelleştirmek ve çok oyuncu seçenekleri ile birçok moda erişim sağlamak için Minecraft Premium kullanmaya hemen başlayabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu