Kripto Para

Moon Bitcoin Nedir?

Moon bitcoin kullanıcılarına yeni nesil yöntemler sunan yenilikçi merkezsiz borsa platformu olarak bilinir. Moon bitcoin kripto para piyasasındaki en değerli altcoin olarak bilinen Ethereum  tarafından desteklenenir. Bu platform bir tür AMM mekanizmadan faydalanır. Böylece merkezi borsaların yapısında uzakta ve avantajlı kripto işlemleri gerçekleştirmek mümkün olur.

Bitcoin kripto para dünyasında öncü olması ve barındırmış olduğu teknoloji ile birçok öncü sektörü ve teknolojinin gelişmesine olanak sağlar. Bitcoin’deki blok zincir yapısının şeffaf ve bunun yanında arzının sınırlı şekilde olması, Bitcoin’in getirdiği teknolojik yeniliklerin yanı sıra, birçok yatırımcı için enflasyonu düşük bir yatırım şeklinde görülmesine neden olmuştur. Moon bitcoin potansiyeli yüksek bir yatırım kaynağı olarak bilinir.

moon bitcoin nedir?
moon bitcoin nedir?

Kripto para sektöründe çok fazla borsa platformu yer alır. Piyasadaki borsaların çoğu merkezli özellikte ve bir şirketvari bir merkezden yönetilir. Örnek olarak dünyanın en büyük borsa platformlarından biri olan Binance merkezsiz değildir. Merkezsiz olan borsalar, kripto paraların temel felsefesini tamamlamak adına çıkarılan bir düşüncedir. Bu düşünceye göre borsa platformunun sahibi bulunmaz ve işlemlerden bir zümre ücret alınmaz. Gereken düzenlemeler AMM adı verilen bir teknoloji ile otomatik olarak yapılır. Böylece kullanıcıların hızlı ve de düşük ücretli, bazen de ücretsiz olarak işlem yapabilmelerine imkanları olur. Moon borsası merkezsiz bir platform olarak dikkat çeker.

MoonSwap (MOON) platformu herhangi bir fon toplama faaliyeti gerçekleşmeden çalışmalarına başlamıştır.

MoonSwap (MOON) Nasıl Çalışmaktadır?

MoonSwap (MOON) platformu gücünü lider altcoin olan Ethereum’dan (ETH) alır. ETH blockchain’i üzerinde ikinci bir kademede işlem gösteren Moon bitcoin kullanıcılarının yüksek hızlı ve de ücretsiz işlemler gerçekleştirmelerine imkan sağlar. Pek çok bağlamda Moon platformu mevcut borsalardan farklı özellik gösterir. Moon coin bir topluluk tarafından yönetilmektedir. Moon bitcoin sahipleri platformun geleceğine karar verir. Bu borsanın işlevselliğinden bu coinler sorumludur. Bunların yanında borsada çok sayıda varlığa imkan sunulur. Bu varlıklar içerisinde NFT değerleri ya da ERC-20 gibi tokenler bulunur.

AMM kripto para alanında oldukça yeni ve çığır açan teknolojilerdendir. Piyasa üzerindeki fiyatlandırmalar otomatik olarak ayarlanır. Yani borsalar geleneksel platformlardaki mevcut işlem tahtasından farklı şekilde faaliyet gösterir. Böylece kullanıcıların kripto değişiminde bulunması ile yeni bir boyut kazanır. Merkezsiz borsa ekosistemlerinde bulunması gerekli ve hayati olan unsurun likidite havuzu olduğunu söyleyebilir. Bu havuz ile kullanıcıların işlemleri hızlı ve güvenli şekilde gerçekleşir. Moon coinde buna benzer olarak kendi ekosisteminde yer verir.

Borsanın en dikkat çekici özelliği tüm işlemleri ücretsiz sağlamasıdır. Moon bitcoin platformunda alım satım dışında çok sayıda hizmet sunulur. Kullanıcılar Moon coin borsasının web sayfasını ziyaret ederek bu özellikleri detaylı şekilde inceleyebilir.

 

Moon Coin Nasıl Satın Alınır?

Moon coin platformunun kripto parası olan Moon tokenler kendi borsası üzerinden kolayca temin edilebilir. Moon token satın almak isteyen kullanıcılar farklı borsa platformları üzerinden bu istekleri yerine getirebilir. Ancak bu borsalar sınırlı sayıdadır. Moon bitcoin alım satımına izin veren borsalar Uniswap ve BKEX’tir. Uniswap üzerinden WETH ile Moon coin satın alma imkanı bulunur.

Moon coin satın almanın avantajları aşağıda listelenmiştir.

  • Kullanıcılarının jetonları pratik olarak kazanmalarına ve saklamalarına imkan tanır.
  • Web siteleri için trafik oluşturma ve kullanıcıları bitcoin kazanmak için sitelerde faaliyet yürütmeye teşvik eder.
  • Kullanıcıların erişmede zorlanabileceği Bitcoin bilgi kaynaklarının rolünü yerine getirirler.
  • Kullanıcıların jetonlarını pratik şekilde kazanmaları ve de saklamalarına olanak tanır.

 

Moon bitcoin ziyaretçilere bitcoin kazanma olanağı sunan bir web sitesi veya uygulama biçiminde bir ödül sistemidir. Bu ödül sistemi teknik olarak musluk adı ile adlandırılır. Bunun sebebi ödüllerle kullanıcı tarafından düzenli şekilde boşalmasıdır. Moon bitcoin ödülleri genellikle Satoshi biçiminde ölçülür. 1 Satoshi bir bitcoin’in milyonda birinin yüzde birine eşittir. Moon bitcoin kullanıcıları kazandığı tüm Bitcoin ödüllerini bir Bitcoin E-Cüzdan kullanılarak kişisel şifre ile erişilebilir. Moon coin kullanıcılarının şifrelerini üçüncü şahıslarla paylaşmaması koşuluyla maksimum güvenlik sağanır. Moon Bitcoin, 3.945’lik küresel sıralamasıyla internette en çok ziyaret edilen piyasalardan biridir.

Peki Moon bitcoin nasıl çalışır? Moon bitcoine kayıt olmak ücretsizdir. Tüm kayıt adımlarını tammalamak yalnızca 2 dk sürer. Moon coine kaydolmak için, yalnızca e-posta adresini girip hesap oluşturduktan sonra, tüm kripto para birimlerinin yatırabileceği bir mikro cüzdan olan coinpot’a erişebilir.

Moon Bitcoin Musluk Bonusu

Moon bitcoin kullanıcılarına musluk bonusu sunar. Bonuslar bölünmüş beş farklı kategoriye ayrılır.

Sadakat bonusu bitcoin; günde en az bir kere Bitcoin ödülü talep eden kullanıcılar, arka arkaya her gün ek olarak % 1 alma hakkına sahip olur.

Referans bitcoin bonusu; her tavsiye için, kullanıcılara yüzde bir puan verilir. % 100’e ulaşana kadar biriktirilmeye devam eder. 50 yönlendirme için % 50 komisyon alınır. Yönlendirmeler, sadece yeni kullanıcı son 1 saat içinde en az 72 şikayet göndermişse kabul edilir.

Gizemli bonus kullanıcıları ücretsiz Bitcoin talep etmeye çalıştıkları zaman beklenmedik şekilde sayfanın altında görünen bir bonustur.

Bonus teklif kullanıcıların teklif ve anketleri tamamlayıp kazanabilecekleri bonuslardır. Ne kadar çok anket tamamlanırsa, o kadar çok kazanabilir. 30 gün içerisinde tamamlanan her bir teklif veya anket adına % 5 bonus verilir.

Madencilik bonusu; bitcoin madenciliği yapmak adına kullanıcının bilgisayarını kullandığında % 100 bonus verir. Madencilik süreci, elektronik cihazda önemli ölçüde CPU kullanımını gerektirir.

Bitcoin oldukça güvenilir bir ödeme aracıdır. Bununla birlikte, tam olarak potansiyelinin takdir edilebilmesi için, Bitcoin’in halk tarafından bir para birimi olarak kabul edilmesi gerekir.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu